tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Reballing układu graficznego w konsoli XBOX 360

Czerwona dioda jest zwykle objawem uszkodzonych połączeń lutowniczych między układem procesora graficznego a płytą główną. Ciepło jest głównym czynnikiem powodującym powstanie tej usterki. W wysokich temperaturach lut może mięknąć i odrywać się od płyty. Sama płyta główna w wysokiej temperaturze może zacząć się wyginać, kiedy tak się dzieje, zaczyna odrywać się od sztywnego układu BGA co powoduje przerwanie połączeń między chipem a płytą.

Przebieg naprawy krok po kroku:

Jak zwykle zaczynamy od demontażu konsoli, aby dostać się do płyty głównej. Po czym umieszczamy ją w stacji lutowniczej i przystępujemy do wlutowania układu. Reballing BGA XBOX 360 Reballing BGA XBOX 360 Oczyszczany układ z pozostałości cyny. Reballing BGA XBOX 360 Nakładamy nowe kulki lutownicze na oczyszczony układ. Reballing BGA XBOX 360 Za pomocą lutownicy na gorące powietrze lutujemy kulki. Reballing BGA XBOX 360 Oczyszczamy również pola lutownicze znajdujące się na płycie głównej konsoli. Reballing BGA XBOX 360 Reballing BGA XBOX 360 Następnie ponownie łączymy układ z płyta na stacji lutowniczej. Po czym dokładnie czyścimy z pozostałości fluxa, nakładamy pastę termo-przewodzącą. Reballing BGA XBOX 360 Reballing BGA XBOX 360 Reballing BGA XBOX 360 Reballing BGA XBOX 360 Reballing BGA XBOX 360 Składamy konsole i testujemy czy wszystko działa jak należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.