tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Wymiana baterii w laptopie


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: od 10 zł (+ cena części)
Czas naprawy: 1 – 3 dni roboczych
Gwarancja na naprawę: 24 mc

Kiedy wymienić baterie w laptopie?

Bateria w każdym laptopie naturalnie zużywa się po pewnym czasie od zakupu. Dlatego wcześniej czy później wymiana baterii do laptopa stanie się nieunikniona. W sytuacji, kiedy nie masz czasu lub możliwości zrobić tego samemu, zapraszamy do naszego serwisu. Samodzielna wymiana baterii niejednokrotnie wymaga demontażu laptopa, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnemu serwisowi.

  Objawy świadczące o komiczności wymiany baterii:
  • laptop bez podłączenia zasilacza nie uruchamia się
  • komunikat systemowy o konieczności wymiany baterii
  • krótki czas pracy laptopa na samej baterii

W przypadku zaobserwowania w/w objawów zapraszamy do naszego serwisu komputerowego SK-SERWIS na darmową diagnozę i wycenę naprawy.

Wymiana baterii w laptopie – opis usługi

Usługa polega na wymianie starej baterii w laptopie na nową oryginalną lub wysokiej klasy zamiennik. Po zamontowaniu nowej baterii przeprowadzamy testy diagnostyczne weryfikujące poprawności działania.

Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!

Jak dobrać baterię do laptopa?

Dobór odpowiedniej baterii do laptopa nie jest zbyt skomplikowaną czynnością. Wystarczy znać kilka parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę.

  • Oznaczenie baterii — Dobierając baterię do laptopa, należy najpierw sprawdzić jej oznaczenie. Znajduje się ono na naklejce znamionowej przyklejonej bezpośrednio na baterii. Producenci zapisują oznaczenia na różna sposoby np: Model, Part Number, Battery Pack, Type itd.
  • Napięcie baterii — Napięcie nowej baterii musi być dokładnie takie samo jak starej. Wybór jest dość prosty, ponieważ najczęściej występują dwa napięcia baterii. Kompatybilne napięcia 8 V i 11.1 V oraz 14.4 V i 14.8 V, które też są ze sobą tożsame. Napięcie baterii wraz z oznaczeniem znajduje się także na naklejce znamionowej.
  • Pojemność baterii — Najczęściej spotykaną pojemnością baterii jest 4400 mAh. Jednak co zrobić, gdy czas pracy takiej baterii jest dla nas niewystarczający? Wystarczy wybrać baterię o zwiększonej pojemności. Kupując baterię o pojemności 8800 mAh można korzystać z laptopa nawet dwa razy dłużej niż na fabrycznie zamontowanej baterii.

Oryginalna bateria czy zamiennik?

Bez wątpienia bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup nowej baterii od producenta. Posiadamy wtedy pewność, że będzie ona działać tak samo wydajnie, jak bateria w nowo zakupionym urządzeniu. Ponadto w przypadku ważnej gwarancji na laptopa, wyposażając go w zamiennik akumulatora, automatycznie tracimy do niej prawo. Nie stanie się tak w przypadku zakupu oryginalnej baterii. Wybór produktu oryginalnego niestety wiąże się z o wiele wyższymi kosztami niż w przypadku zakupu zamiennika. Zamiennik ma tę przewagę, że kosztuje znacznie mniej niż oryginalna bateria. Ponadto różne modele zamienników oferują większą pojemność. Jednak przy wyborze zamiennika warto zwrócić uwagę na rodzaj wykorzystanych ogniw. Powinny one być wysokiej jakości. Niektórzy producenci zamienników oferują tzw. baterie premium. Charakteryzują się one tym, że posiadają ogniwa renomowanych producentów takich jak: Samsung czy Panasonic. Następnie powinniśmy się zorientować czy bateria posiada certyfikaty oraz zabezpieczenia. Do najważniejszych należą: zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem, przegrzaniem, przeładowaniem oraz przepięciem.