tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Wymiana klawiatury w laptopie


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: 30 – 100 zł (+cena części)
Czas naprawy: 3 – 5 dni roboczy
Gwarancja na naprawę: 3 – 24 mc

Przyczyny wymiany klawiatury

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia klawiatury w laptopie jest zalanie, niestety w wielu przypadkach na uszkodzonej klawiaturze się jednak nie kończy. Ciecz dostająca się do wnętrza laptopa, może powodować przepięcia i uszkodzenia elementów na płycie głównej. Innym równie częstym powodem nie działającej klawiatury w laptopie jest uszkodzenie na wskutek uderzenia lub upadku. Uszkodzeniu ulega obwód przekazujący impulsy z klawisza do komputera. Objawia się to np. brakiem reakcji niektórych (lub wszystkich) klawiszy – po wciśnięciu klawisza litera nie pojawia się na ekranie. Poza tym klawiatury ulegają uszkodzeniom mechanicznym (np. urwane przyciski) lub elektronicznym.

  Najczęstsze objawy zużycia lub uszkodzenia klawiatury w laptopie:
  • trzaski podczas wciskania klawiszy
  • klawisze słabo reagują, trzeba je mocno dociskać
  • całkowity brak reakcji na wciskanie
  • klawisze same się wciskają, na monitorze pojawia się losowy ciąg znaków
  • klawisze są zapadnięte, brak wyczuwalnego skoku podczas naciskania
  • klawisze wypadają z klawiatury

W przypadku zaobserwowania w/w objawów lub innych uszkodzeń klawiatury w Twoim laptopie zapraszamy do naszego serwisu komputerowego SK-SERWIS na darmową diagnozę i wycenę naprawy.

Wymiana klawiatury w laptopie – opis usługi

Usługa polega na wymianie uszkodzonej klawiatury w laptopie. Zasadniczo wyróżniamy 2 rodzaje klawiatur w laptopach. Pierwsza grupa to takie modele laptopów, w których klawiatura jest osobnym, wpinanym lub przykręcanym elementem. Do drugiej grupy należą laptopy z klawiaturą zintegrowaną z palmrestem (górną obudową). O ile w pierwszym przypadku sama wymiana nie należy do najtrudniejszych czynności to w modelach ze zintegrowaną klawiaturą sytuacja jest już bardziej skomplikowana i wymaga odpowiedniej wiedzy, sprzętu i umiejętności.

Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!