tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Wymiana przycisków LB RB pad XBOX ONE

Kolejna naprawa pada XBOX ONE. W kontrolerze nie działa poprawnie przycisk RB. W takiej sytuacji mamy do czynienie z dwiema możliwościami. Jandą z nich jest uszkodzenie mechaniczne mostka przycisków LB/RB, drugą jest uszkodzony przycisk znajdujący się na płycie głównej pada. Jeżeli w Twoim padzie nie działają przyciski RB LB to dobrze trafiłeś bo wiemy jak szybko tę usterkę naprawić.

Demontaż pada XBOX ONE

Naprawę pada XBOX ONE rozpoczynamy od demontażu. W tym celu zdejmujemy zaślepkę baterii następnie odpinamy pozostałe zaślepki odkręcamy śruby i demontujemy tylna obudowę.

Demontaż płyty głównej

Następnie demontujemy płytę z analogami. Odlutowujemy przewody od przycisków oraz silniczków wibracji i wyciągamy płytę. Zdejmujemy zaślepkę przycisku „X” oraz mostek przycisków LB RB i sprawdzamy czy nie uległ uszkodzeniu. W naszym przypadku wszystko jest OK, więc okręcamy śruby i wyciągamy drugą płytę na której znajdują się przyciski LB RB.

Wymiana przycisków LB RB pad XBOX ONE

Kolejnym krokiem jest wylutowanie uszkodzonego przycisku. Po usunięciu starego switcha oczyszczamy pozostałości starej cyny używając plecionki i lutownicy oraz myjemy wszystko dokładnie alkoholem izopropylowym. Ostatnim krokiem jest przylutowanie nowego mokro-styku do pytki. Umieszczamy nowy przycisk w otworach montażowych, nakładamy topnik i lutujemy po kolei każdą z nóżek. Oczyszczamy wszystko dokładnie z pozostałości topnika, montujemy płytkę w obudowie i skręcamy pada. Przeprowadzamy testy weryfikujące poprawność wykonania naprawy.

Wymiana przycisków LB RB – podsumowanie

W przypadku nieprawidłowo działających przycisków RB LB w padzie XBOX ONE najczęściej mamy do czynienia z uszkodzeniem mechanicznym mostka przycisków lub wadliwie działającym przyciskiem znajdującym się na płycie głównej pada. W obu przypadkach naprawa pada w naszym serwisie konsol trwa nie dłużej niż jeden dzień a na wykonaną usługę udzielamy pisemnej gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.