tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Modernizacja - czyli jak przyspieszyć starego laptopa

Laptop zwolnił a praca na nim stała się udręką, może warto zastanowić się nad modernizacją zanim postanowisz kupić nowy. Często niewielkim nadkładem środków można znacznie zwiększyć wydajność. Nasz serwis specjalizuje nie tylko w naprawie ale i w modernizacji laptopów.

Modernizacja – czyli jak przyspieszyć starego laptopa

Chcesz zmaksymalizować wydajność swojego laptopa? Skorzystaj z usług naszego serwisu. Za darmo wycenimy i sprawdzimy co można zrobić aby Twój laptop zaczął pracować szybciej.

Dostarcz laptop osobiście Skorzystaj z serwisu wysyłkowego

Konrad

OPIEKUN DZIAŁU SERWISOWEGO

Zapytaj o ofertę


Mimo, iż laptopy nie dają takiej możliwości rozbudowy czy modernizacji jak komputery stacjonarne jest kilka podzespołów których wymiana znacznie poprawi wydajność naszego laptopa.

Wymiana dysku HDD na szybszy SSD

Wymiana dysku HDD na SSD jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na modernizację starszego laptopa. Zapewni ona natychmiastowy i zauważalny wzrost wydajności w praktycznie każdym aspekcie korzystania z komputera.

Rozbudowa pamięć RAM

Tu zasada jest bardzo prosta “im więcej tym lepiej” Wiele starszych modeli laptopów wyposażonych było zaledwie w 2GB pamięci RAM. Teraz 2 GB RAM-u to czynnik poważnie ograniczający wydajność. Optymalna ilość która zapewni zadowalający komfort pracy to co najmniej 4GB.

Wymiana procesora

Od procesora, czyli mózgu naszego komputera, zależy tempo wykonywania większości operacji, dlatego wymiana CPU na szybszy znacząco poprawia komfort pracy. Wymiana procesora nie jest jednak taka łatwa jak montaż dodatkowej pamięci, czy dysku. Należy sprawdzić czy i jaki procesor będzie pasował do naszego laptopa. Oraz czy układ chłodzenia podoła w odprowadzeniu ciepła z nowej jednostki.

Czyszczenie układu chłodzenia

Throttling – zjawisko to polega na obniżeniu taktowania procesora (CPU) lub układu karty graficznej (GPU) co negatywnie wpływa wydajność. Spowodowane jest ono przekroczeniem maksymalnej temperatury w jakiej powinien pracować układ. Przyczyną tego stanu rzeczy jest kurz blokujący odprowadzanie ciepłego powietrza oraz wyschnięta pasta termo przewodząca. Aby uniknąć tego problemu układ chłodzenia należy regularnie poddawać czyszczeniu oraz konserwacji.

Jeżeli chcesz tchnąć nowe życie w swojego starego laptopa zapraszamy do skorzystania z oferty naszego serwisu. Nasi technicy całkowicie za darmo przygotują ofertę modernizacji twojego komputera.

Przykładowe realizaje