tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

PS4 brak obrazu. WLoD oraz BLoD.

Brak obrazu na TV po uruchomieniu konsoli PS4 to jedna z najczęstszych usterek z jakimi się spotykamy w naszym serwisie. Przyczyn tego problemu jest kilka i bardzo łatwo o nietrafną diagnozę i niepotrzebne koszty. Nasz serwis konsol oferuje darmową diagnozę i dopiero na jej postawie ustala przyczynę tego problemu oraz koszty związane z naprawą Twojej konsoli PS4, a Ty decydujesz czy chcesz skorzystać z naszych usług. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie postawić właściwą diagnozę oraz naprawić usterkę już w ciągu jednego dnia.

Zleć naprawę

Czas realizacji:
1 dzień roboczy

Cena diagnozy:
zawsze 0 zł

Cena usługi:
od 200 zł

Gwarancja:
6 miesięcy

PS4 brak obrazu – naprawa usterki

W przypadku WLoD naprawa usterki polega na odszukaniu i wymianie uszkodzonych elementów znajdujących się na płycie głównej konsoli PS4 (gniazdo HDMI lub retimer HDMI). W przypadku BLoD przeprowadzamy reballing APU.

PS4 brak obrazu – uszkodzone gniazdo HDMI – WLoD

Jak sama nazwa wskazuje usterka ta objawia się świecącą na biało diodą jednak bez obrazu na TV. Oznacza to, że konsola uruchomiła się poprawnie jednak na telewizorze nie pojawił się żaden obraz ani dźwięk. Najczęściej w tym przypadku uszkodzeniu ulega gniazdo HDMI. Jest ono bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić mechanicznie. Czasami wystarczy otworzyć konsolę PS4 i na pierwszy rzut oka widać powstałą usterkę. Widzimy uszkodzone, powyginane, cofnięcie piny. Niestety nie zawsze jest to tak oczywiste, ponieważ w przypadku braku obrazu przyczyn może być kilka a uszkodzony port HDMI to tylko jedna z możliwości.


PS4 brak obrazu – uszkodzony retimer HDMI – WLoD

Drugim najczęstszym powodem braku obrazu w PS4 jest uszkodzenie retimera HDMI (Panasonic MN86471A). Objawy tej usterki są identyczne co w przypadku uszkodzenia samego złącza HDMI. Ważne jest tu prawidłowe zweryfikowanie i ustalenie przyczyny tej usterki. Bardzo łatwo tutaj o pomyłkę, złą diagnozę i niepotrzebne koszty. W naszym serwisie konsol jesteśmy w stanie dokładnie zweryfikować i usunąć usterkę już w ciągu jednego dnia.


PS4 brak obrazu – Reballing układu APU

BLoD – blue light od death. Sytuacja analogiczna jak w poprzednim przypadku z tym, że dioda nie świeci na biało lecz pulsuje na niebiesko. Jest to problem z układem APU. Najczęstszym powodem występowania tej usterki jest nadmierne przegrzanie konsoli. W wysokich temperaturach lut może mięknąć i odrywać się od płyty. Sama płyta główna w wysokiej temperaturze może zacząć się wyginać, kiedy tak się dzieje, zaczyna odrywać się od sztywnego układu BGA co powoduje przerwanie połączeń między chipem a płytą. Jedynym skutecznym sposobem eliminacji tej usterki jest raballing układu APU. Usługa polega na wymianie połączenia między układem APU a płytą główną konsoli. Częstą praktyką jest tak zwany reflow – czyli usługa polegająca na podgrzaniu układu. Niestety, zabieg ten nie rozwiązuje problemu a jedynie maskuje go na krótki czas.

Produkty powiązane z usługą

Loading

Komentarze

  1. Iwona pisze:

    Wysłałam konsolę do diagnozy i naprawy z powodu braku obrazu. Na drugi dzień otrzymałam informację o przyczynie i kosztach naprawy. Usterka naprawiona w bardzo dobrej cenie. Szybko i profesjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.