tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Czyszczenie laptopa

Po uruchomieniu laptop nie jest już tak wydajny jak wcześniej? Obudowa szybko się nagrzewa, pomimo iż wentylator pracuje na najwyższych obrotach już po uruchomieniu komputera? Jest to typowa oznaka nagromadzenia kurzu wewnątrz układu chłodzenia. Jeżeli zaobserwujesz takie objawy w swoim laptopie, nie zwlekaj. Skorzystaj z oferty naszego serwisu. Oferujemy kompleksową konserwację układu chłodzenia laptopa wraz z wymianą pasty termo-przewodzącej. Posiadamy odpowiednią wiedzę, doświadczenie i narzędzia, aby wykonać czyszczenie laptopa z kurzu na najwyższym poziomie. Wybór naszego serwisu to gwarancja satysfakcji

Zleć naprawę

Czas realizacji:
1 dzień roboczy

Cena diagnozy:
zawsze 0 zł

Cena usługi:
100 zł

Gwarancja:
satysfakcji

Czyszczenie laptopa z kurzu i wymiana pasty termo-przewodzącej – opis usługi

Usługa polega na dokładnym czyszczeniu z kurzu i pyłu całego układu chłodzenia oraz jego kompleksowej konserwacji tj. czyszczenie pozostałości starej pasty termo-przewodzącej i nałożenie nowej, w razie konieczności wymiana termo-padów na nowe oraz nasmarowanie łożysk wentylatora.

Dlaczego czyszczenie laptopa jest tak ważne?

Urządzenie jakim jest laptop podczas pracy emituje bardzo dużą ilość ciepła. Największym źródłem tej emisji jest układ CPU oraz GPU. Aby umożliwić pracę tych układów i nie doprowadzić do ich uszkodzenia na wskutek przegrzania stosuje się układ chłodzenia. Składa on się z radiatora oraz wentylatora. W celu zwiększenia efektywności przekazywania ciepła z układów na radiator wykorzystuje się specjalne pasty termo-przewodzące oraz termo-pady. Jeżeli układ działa efektywnie laptop nie przegrzewa się a my cieszymy się z płynnej i cichej pracy urządzenia. Problemy zaczynają się gdy układ chłodzenia w naszym laptopie przestaje być wydajny a urządzenie zaczyna głośno pracować i się przegrzewać.

Laptop głośno chodzi i się grzeje – co to oznacza?

Głośna praca laptopa to pierwsza oznaka spadku wydajności układu chłodzenia w naszejm urządzeniu. Zgromadzony wewnątrz komputera kurz zatyka otwory wylotowe oraz szczeliny radiatora przez co wentylator zaczyna pracować z większą mocą a co za tym idzie jest bardziej słyszalny.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na spadek wydajności układu chłodzenia w laptopie jest pasta termo-przewodząca, która znajduje się pomiędzy rdzeniem układu CPU i GPU a radiatorem. Z czasem pasta wysycha i twardnieje przez co traci swoje właściwości. Skutkuje to zakłóceniem prawidłowego działania układu chłodzenia. Sytuacja taka doprowadza do powstania uszkodzeń połączenia układu układów z płytą główną ale również może przyczynić się do uszkodzeń innych elementów elektronicznych znajdujących się na płycie głównej.

Czyszczenie laptopa – jak często to robić?

Zaleca się, aby regularne czyszczenie laptopa przeprowadzać w pewnych okresach czasu, w zależności od warunków, w jakich korzystamy ze sprzętu. W przypadku pracy w zakurzonych pomieszczeniach czyszczenie powinno przeprowadzać się co sześć miesięcy. W innych przypadkach co najmniej raz do roku. Taka profilaktyka pozwoli z pewnością uniknąć powstania poważniejszych usterek spowodowanych zbyt wysoką temperaturą pracy laptopa.

Produkty powiązane z usługą

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.