tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Czyszczenie laptopa z kurzu


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: 60 – 100 zł
Czas naprawy: 1 dzień roboczy
Gwarancja na naprawę: gwarancja satysfakcji

Po czym poznać, że czas na czyszczenie laptopa?

Po uruchomieniu laptop nie jest już tak wydajny jak wcześniej? Obudowa szybko się nagrzewa, pomimo iż wentylator pracuje na najwyższych obrotach już po uruchomieniu komputera? Jest to typowa oznaka nagromadzenia kurzu wewnątrz układu chłodzenia. Najczęściej objawy świadczące o konieczności wykonania czyszczenia laptopa oraz układu chłodzenia:

  • głośna praca wentylatora
  • komputer zacina się, wyłącza lub resetuje
  • spowolnione działanie systemu i aplikacji
  • nagrzewająca się obudowa

Jeżeli zaobserwujesz w/w objawy w swoim laptopie, nie zwlekaj. Skorzystaj z oferty naszego serwisu. Oferujemy kompleksową konserwację układu chłodzenia laptopa wraz z wymianą pasty termoprzewodzącej. Posiadamy odpowiednią wiedzę, doświadczenie i narzędzia, aby wykonać czyszczenie laptopa z kurzu na najwyższym poziomie. Wybór naszego serwisu to gwarancja satysfakcji.

Czyszczenie laptopa – opis usługi

Usługa polega na dokładnym czyszczeniu z kurzu i pyłu całego układu chłodzenia oraz jego kompleksowej konserwacji tj. czyszczenie pozostałości starej pasty termoprzewodzącej i nałożenie nowej, w razie konieczności wymiana termopadów na nowe oraz nasmarowanie łożysk wentylatora. Używamy najlepszych past termoprzewodzących dostępnych na rynku – Prolimatech PK2 lub w przypadku laptopów gamingowych Thermal Grizzly. Jest to bardzo ważna czynność konserwacyjna, umożliwiająca prawidłowe odprowadzanie ciepła z laptopa co bezpośrednio wpływa na jego bezawaryjną pracę. Usługa wykonywana jest najczęściej w ciągu 1 dnia roboczego.

Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!

Czy czyszczenie laptopa jest potrzebne i dlaczego tak 🙂

Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, ile kurzu i pyłu znajduje się wewnątrz laptopa. Zwykle uważa się, że wystarczy przetrzeć urządzenie mokrą ścierką i ewentualnie lekko przedmuchać otwory wylotowe sprężonym powietrzem. Tymczasem znajdujący się wewnątrz kurz jest jedną z najczęstszych przyczyn przegrzewania się laptopa, powodującym throttling czyli spadek wydajności i liczne problemy z działaniem urządzenia. Samo oczyszczanie wnętrza laptopa z kurzu to tylko jeden z czynników wpływających na utrzymanie optymalniej temperatury pracy urządzania. Drugim równie istotnym elementem jest pasta temorzewodząca znajdująca się pomiędzy rdzeniem CPU i GPU a radiatorem, która z czasem twardnieje i wysycha przez co traci swoje właściwości. Jej wymiana na nową jest tak samo ważna jak czyszczenie układu chłodzenia z kurzu.

Jak często czyścić laptopa?

Zaleca się, aby regularne czyszczenie laptopa przeprowadzać w pewnych okresach czasu, w zależności od warunków, w jakich korzystamy ze sprzętu.
W przypadku pracy w zakurzonych pomieszczeniach czyszczenie powinno przeprowadzać się co sześć miesięcy. W innych przypadkach co najmniej raz do roku. Taka profilaktyka pozwoli z pewnością uniknąć powstania poważniejszych usterek spowodowanych zbyt wysoką temperaturą pracy laptopa.