tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Wymiana matrycy w laptopie


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: od 50 zł (+ cena części)
Czas naprawy: 1 – 3 dni roboczych
Gwarancja na naprawę: 3 – 24 mc

Wymiana uszkodzonego ekranu w laptopie.

Najczęściej występującą usterką matrycy z jaką się spotykamy jest uszkodzenie mechaniczne (rozbicie) na skutek uderzenia lub upadku urządzenia z wysokości. O tym, że matryca jest uszkodzona, może świadczyć także brak obrazu na ekranie lub jego duże zaciemnienie. Dobranie odpowiedniej matrycy do naszego laptopa jest bardzo istotne, ponieważ nawet w urządzeniach tej samej serii producenci mogą zastosować komponenty o różnych parametrach. W większości przypadków jesteśmy w stanie wymienić rozbity ekran nawet w ciągu 30 minut, dzięki dużemu zapleczu części serwisowych do laptopów. Jeśli w Twoim urządzeniu występuje nietypowa matryca, której nie mamy na stanie, sprowadzimy ją w ciągu 1 dnia roboczego.

  Objawy uszkodzenia matrycy
  • wyraźne pęknięcie powierzchni wyświetlacza
  • pionowe paski
  • zanikanie obrazu
  • biały, zielony lub czarny ekran
  • plama na wyświetlaczu (rozlany ekran)
  • brak podświetlenia ekranu
  • przebarwienia
  • brak obrazu

W przypadku zaobserwowania w/w objawów zapraszamy do naszego serwisu komputerowego SK-SERWIS na darmową diagnozę i wycenę naprawy.

Wymiana matrycy w laptopie – opis usługi

Usługa polega na wymianie uszkodzonej matrycy w laptopie na nową lub sprawną używaną. Po zamontowaniu nowej matrycy przeprowadzamy testy diagnostyczne weryfikujące poprawności działania.

Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!

Jak dobrać nową matrycę do laptopa?

W laptopach wykorzystuje się dwa rodzaje matryc – matowe oraz błyszczące. Każda z nich ma inne zastosowanie w różnych sytuacjach. W matrycach błyszczących kolory wydają się być bardziej nasycone i posiadają większy kontrast. Taka matrycę wybieramy wtedy, kiedy zależy nam na żywych kolorach. Matową matrycę wyróżnia przeciwdziałanie refleksom świetlnym, przez co ekran staje się bardziej czytelny, a korzystanie z urządzenia mniej męczy wzrok. Jeśli często pracujemy przy mocnym świetle, najlepszym wyborem będzie właśnie matryca matowa.