tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

XBOX ONE brak obrazu.

Brak obrazu na TV po uruchomieniu konsoli XBOX to najczęstsza usterka z jaką spotykamy się w naszym serwisie. Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka. Zazwyczaj mamy do czynienia z uszkodzonym gniazdem lub retimerem HDMI. Zdarza się również że uszkodzeniu ulega spoiwo lutownicze w postaci kulek łączących układ APU z płytą główną konsoli. Nasz serwis konsol oferuje darmową ekspertyzę i dopiero na jej postawie ustala przyczynę problemu oraz koszty związane z naprawą Twojej konsoli XBOX ONE, a Ty decydujesz czy chcesz skorzystać z naszych usług. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie postawić właściwą diagnozę już w ciągu jednego dnia.

Zleć naprawę

Czas realizacji:
1-3 dni roboczych

Cena diagnozy:
zawsze 0 zł

Cena usługi:
od 100 zł

Gwarancja:
6 miesięcy

XBOX ONE brak obrazu – najczęściej wykonywane naprawy.

Przyczyn dla których napęd XBOX ONE nie wyświetla obrazu na telewizorze jest całkiem sporo. Oto lista najczęściej wykonywanych napraw konsoli XBOX ONE.

XBOX ONE brak obrazu – uszkodzone gniazdo HDMI

Najczęściej w przypadku braku obrazu uszkodzeniu ulega gniazdo HDMI. Jest ono bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić mechanicznie. Czasami usterkę portu HDMI w konsoli XBOX ONE widać już pierwszy rzut oka. Widzimy uszkodzone, powyginane, ułamane piny. Niestety nie zawsze jest to tak oczywiste, ponieważ w przypadku braku obrazu przyczyn może być kilka a uszkodzony port HDMI to tylko jedna z możliwości. Innym powodem występowania tej usterki jest uszkodzenie układu skalującego HDMI lub przepalone filtry obrazu.


XBOX ONE brak obrazu – uszkodzony układ HDMI

Drugim równie częstym powodem braku obrazu jest uszkodzenie retimera HDMI. Dotyczy to wersji XBOX ONE S (transmiter SN75DP159) oraz XBOX ONE X (transmiter TDP-158). Objawy tej usterki są identyczne co w przypadku uszkodzenia samego złącza HDMI. Konsola uruchamia się lecz na ekranie telewizora nie pojawia się żaden obraz. Ważne jest tu prawidłowe zweryfikowanie i ustalenie przyczyny tej usterki. Bardzo łatwo tutaj o pomyłkę, złą diagnozę i niepotrzebne koszty. W naszym serwisie konsol jesteśmy w stanie dokładnie zweryfikować i usunąć usterkę już w ciągu jednego dnia.


XBOX ONE brak obrazu – Reballing układu APU

Najczęstszym powodem występowania tej usterki jest nadmierne przegrzanie konsoli. W wysokich temperaturach lut może mięknąć i odrywać się od płyty. Sama płyta główna w wysokiej temperaturze może zacząć się wyginać, kiedy tak się dzieje, zaczyna odrywać się od sztywnego układu BGA co powoduje przerwanie połączeń między chipem a płytą. Jedynym skutecznym sposobem eliminacji tej usterki jest raballing układu APU. Usługa polega na wymianie połączenia między układem APU a płytą główną konsoli. Częstą praktyką jest tak zwany reflow – czyli usługa polegająca na podgrzaniu układu. Niestety, zabieg ten nie rozwiązuje problemu a jedynie maskuje go na krótki czas.


XBOX ONE brak obrazu – uszkodzony dysk twardy

Zdarza się również że uszkodzony dysk twardy konsoli spowoduje problem z wyświetlaniem obrazu na TV. Objawy są identyczne co w przypadku uszkodzenia złącza czy transmitera HDMI. Konsola uruchomi się lecz ekran telewizora pozostanie czarny. W tym przypadku należy wymienić dysk na nowy oraz zainstalować system operacyjny.

Produkty powiązane z usługą

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.