tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Wymiana układu KBC


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: od 250 zł (+ cena części)
Czas naprawy: 3 – 7 dni roboczych
Gwarancja na naprawę: 3 – 12 mc

Po czym poznać problemy z układem KBC?

KBC (KeyBoard Controller) – wbrew nazwie obsługa klawiatury to tylko jedno z wielu zadań KBC. Wykonuje on polecenia zawarte w BIOS-ie, załącza i kontroluje przetwornice, urządzenia płyty głównej oraz zewnętrzne. Krótko mówiąc układ KBC odpowiada za podstawowe funkcje życiowe płyty głównej. Jeśli dojdzie do konieczności wymiany układu KBC w laptopie, należy pamiętać, że jest to dość skomplikowana operacja, wymagająca specjalistycznych narzędzi oraz wiedzy. Układ KBC posiada nawet do 176 malutkich nóżek, z których każda musi być przylutowana osobno i precyzyjnie tak aby nie doszło do zwarcia między nimi. Niektóre z układów KBC zwłaszcza te w nowy laptopach bywają programowane. W przypadku awarii tego typu układu, oprócz wymiany, konieczne jest przeprowadzenie niezbędnego procesu programowania.

  Najczęstsze objawy uszkodzenia układu KBC:
  • brak reakcji na wciśnięcie przycisku włącznika
  • laptop uruchamia się, ale nie ma obrazu
  • komputer nie wykrywa prawidłowo podzespołów (dysku, procesora, pamięci, etc.)
  • laptop wyłącza się po 5-15-20-25 minutach pracy bez żadnego powodu

W przypadku zaobserwowania w/w objawów zapraszamy do naszego serwisu komputerowego SK-SERWIS na darmową diagnozę i wycenę naprawy.

Wymiana układu KBC – opis usługi

Usługa polega na wymianie i w razie konieczność poprawnym zaprogramowaniu układu KBC. W przypadku problemów z oprogramowaniem jest on ponownie poprawnie programowany. Jeżeli jednak dojdzie do fizycznego uszkodzenia układu jest on wymieniany na nowy i w przypadku układów programowanych jest poprawnie programowany. Na koniec przeprowadzone są testy poprawności działania układu KBC i laptopa.

Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!