tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

PS4 nie czyta płyt. Naprawa napędu PS4.

Niemal każdy użytkownik PS4 będzie wcześniej czy później borykał się z problemem odczytania płyty przez konsolę. Po włożeniu płyty do napędu pojawi się komunikat „Disc read error” oznacza on brak rozpoznania dysku przez konsolę PS4. Najczęściej w tym przypadku mamy do czynienia z uszkodzeniem lasera. Może on zostać uszkodzony mechanicznie lub ulec naturalnemu zużyciu. Nie zawsze jednak winowajcą jest sam laser PS4, dlatego tak ważne jest doświadczenie serwisu, który w prawidłowy sposób zdiagnozuję powstałą usterkę.

Zleć naprawę

Czas realizacji:
1-3 dni roboczych

Cena diagnozy:
zawsze 0 zł

Cena usługi:
od 100 zł

Gwarancja:
6 miesięcy

PS4 nie czyta płyt – najczęściej wykonywane naprawy.

Uszkodzony laser to tylko jedna z możliwych usterek. Przyczyn dla których napęd PS4 nie czyta lub nie wciąga płyt jest całkiem sporo. Oto lista najczęściej wykonywanych napraw napędu w konsoli PS4.

Uszkodzony laser – konsola PS4 nie czyta płyt.

Uszkodzenie lasera w konsoli PS4 to najczęstsza przyczyna problemu z odczytaniem płyty. Może on zostać uszkodzony mechanicznie na przykład podczas upadku PS4 lub z upływem czasu ulec naturalnemu zużyciu. Duży wpływ na zużycie lasera PS4 ma otoczenie, w jakim pracuje konsola. Brak odpowiedniej konserwacji konsoli PS4 skutkuje nadmiernym osadzaniem się kurzu w jej wnętrzu. Osiada on na różnych elementach wewnątrz PS4, w tym wypadku na soczewce i tworzy dodatkową barierę dla wiązki lasera. Laser zmuszony jest pracować na podwyższonych obrotach, co ma bezpośredni wpływa na jego wcześniejsze zużycie. W przypadku, kiedy PS4 nie czyta płyt warto zacząć od dokładnego czyszczenia soczewki lasera. Z biegiem lat laser nawet prawidłowo konserwowanej konsoli PS4 może odmówić posłuszeństwa. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem problemu jest wymiana lasera na nowy.


PS4 nie czyta płyt – jeżeli nie laser to, co?

Uszkodzona elektronika napędu. PS4 nie wciąga lub nie wysuwa płyty z napędu. Brak reakcji po naciśnięciu przycisku „eject”. Płytka napędu jest sparowana z płytą główną konsoli co oznacza, że nie można jej od tak wymienić. Niestety nie ma również możliwości sparowania innej płytki napędu. Na szczęście jesteśmy wstanie wymienić uszkodzone elementy zasilające i naprawić napęd Twojej konsoli. Innymi często spotykanymi usterkami z jakimi spotykamy się w naszym serwisie są różnego rodzaju uszkodzenia elementów napędu. Spalony silniczek lub uszkodzone, przesunięte zębatki, uszkodzona prowadnica. Uszkodzone rolki czy pozrywane taśmy napędu. Wszystkie te czynniki mogą powodować problemy z oczytaniem płyty przez napęd. Zdarza się również, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci że do napędu trafia coś więcej niż tylko płyta z grą. Ciało obce znajdujące się wewnątrz napędu również uniemożliwi odczyt płyty.

Produkty powiązane z usługą

Loading

Komentarze

  1. Marek Cabała pisze:

    Jako jedyni byli w stanie naprawić moją konsolę PS4. Szybko i dobrej cenie. Serwis godny polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.