tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Wymiana pamięci RAM w laptopie


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: od 20 zł (+ cena części)
Czas naprawy: 1 – 3 dni roboczych
Gwarancja na naprawę: 3 – 36 mc

Po czym poznać że czas na wymianę pamięci RAM?

Problem z pamięcią RAM może przejawiać się na wiele sposobów. Najczęściej spotykamy się z sytuacją w której laptop uruchamia się, zapalają się diody słychać wentylator, lecz na ekranie nie pojawia się obraz. Innym równie częstym symptomem świadczącym o problemach z pamięcią RAM są pojawiające się bluescreeny. Objawy te często występują również w wyniku innych usterek, łatwo tu o pomyłkę i niepotrzebne koszty. Dlatego najlepiej przed podjęciem decyzji o wymianie pamięci skontaktować się z serwisem w celu potwierdzenia przyczyny problemu.

  Najczęstsze objawy uszkodzenia pamięci RAM
  • laptop uruchamia się, ale świeci się tylko dioda zasilania brak obrazu
  • występują bluescreeny
  • laptop zawiesza się, sam się restartuje
  • słychać trzy krótkie sygnały dźwiękowe – 3 x short beep

W przypadku zaobserwowania w/w objawów zapraszamy do naszego serwisu komputerowego SK-SERWIS na darmową diagnozę i wycenę naprawy.

Po czym poznać że czas na rozbudowę pamięci RAM?

Wiele starszych modeli laptopów wyposażonych było zaledwie w 2GB pamięci RAM. Teraz 2 GB RAM-u to czynnik poważnie ograniczający wydajność. Nie da się ukryć, że taka ilość pamięci ledwo wystarcza do podstawowych działań – oglądania filmów czy przeglądania internetu i dopiero wyposażenie laptopa w co najmniej 4 GB pamięci zapewnia odpowiedni komfort pracy przy prostszych czynnościach. Jeżeli jednak chcemy wykorzystać naszego laptopa do pracy przy większej ilości zadań lub do grania, wówczas warto wyposażyć nasze urządzenie w 8 GB pamięci operacyjnej.

Wymiana pamięci RAM w laptopie – opis usługi

Usługa polega na wymianie lub dołożeniu kości pamięci w laptopie. Po wymianie lub dołożeniu pamięci przeprowadzamy testy diagnostyczne oraz poprawności i stabilności pracy systemu.

Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!

Jak dobrać nową pamięć RAM?

Kupując RAM do laptopa upewnij się czy jest to pamięć typu SO-DIMM. Pamięci DIMM mają większe wymiary i są przeznaczone do komputerów stacjonarnych. Kolejną ważną cechą jest typ pamięci. W najnowszych laptopach stosowane są DDR4. Starsze modele wykorzystują DDR3. Najstarsze laptopy mogą posiadać DDR2. Wybór jest ściśle uzależniony od gniazd jakie posiada Twój laptop.

Najprościej i najlepiej zamontować moduł o takim samym taktowaniu i opóźnieniach jak już zamontowany, ta metoda daje pewność że wszystko będzie działać prawidłowo. Przed zakupem należy się zorientować, czy laptop posiada wolny slot na pamięć RAM. Nie w każdym laptopie można rozbudować lub wymienić pamięć. Zdarzają się laptopy z wlutowanym ramem lub takie, w których dostępny jest tylko jeden slot.