tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Wymiana układu graficznego BGA


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: od 200 zł (+ cena części)
Czas naprawy: 3 – 7 dni roboczych
Gwarancja na naprawę: 3 – 12 mc

Kiedy trzeba wymienić kartę graficzną?

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia karty graficznej w laptopie jest przegrzanie układu GPU na wskutek niewłaściwej konserwacji. Zalegający kurz oraz wyschnięta pasta termo przewodząca utrudniają prawidłowe odprowadzanie ciepła z układu co skutkuje jego przegrzaniem a finalnie uszkodzeniem. Inne powody uszkodzenia GPU to usterki mechaniczne (spowodowane, na przykład, przez upadek laptopa na twardą powierzchnię), utlenienie spoiwa lutowniczego (zimne luty), a także zwarcia na płycie główniej. W laptopach układ graficzny montowany jest za pomocą spoiwa lutowniczego w postaci kulek znajdujących się na spodzie układu. Taki sposób montażu pozwala zmniejszyć ilość miejsca potrzebną na połączenie układu, ale też bardzo utrudnia naprawę i wymianę tego rodzaju układu. Wymiana karty graficznej jest bardzo skomplikowanym procesem. Nasz serwis posiada wiedzę, doświadczenie i specjalistyczne narzędzia, aby odpowiednio przeprowadzić taki rodzaj naprawy.

  Najczęstsze objawy uszkodzenia układu graficznego w laptopie:
  • artefakty na ekranie
  • ekran podzielony na kilka części
  • brak obrazu po uruchomieniu laptopa
  • podczas obciążenia karty graficznej np: grania gry laptop nagle sam się wyłącza
  • po uruchomieniu systemu pojawia się niebieski ekran
  • sterownik karty graficznej przestaje działać albo następują problemy z jego instalacją

W przypadku zaobserwowania w/w objawów zapraszamy do naszego serwisu komputerowego SK-SERWIS na darmową diagnozę i wycenę naprawy.

Wymiana układu graficznego BGA – opis usługi

Usługa polega na wylutowaniu układu graficznego BGA na specjalistycznej stacji lutowniczej, dokładnym wyczyszczeniu pól lutowniczych na płycie głównej i wlutowaniu fabrycznie nowego układu. Po poprawnym wlutowaniu układu graficznego przeprowadzone są specjalne testy obciążeniowe, aby sprawdzić poprawność działania naprawianego układu oraz laptopa.

Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!

Wymiana układu czy reballing?

Zacznijmy od tego czym jest reballing. Jest to usługa polega na wymianie spoiwa lutowniczego w postaci kulek między układem GPU a płytą główną, więc wlutowany zostaje ten sam układ, który może być uszkodzony. A cały zabieg tylko tymczasowo maskuje problem. W praktycznie każdym przypadku problemu z karta graficzną uszkodzeniu ulega rdzeń układu, a nie jego połączenia z płytą główną. Wynika to z budowy układu graficznego – rdzeń układu połączony jest za pomocą kulek z laminatem układu, a laminat za pomocą kulek połączony jest z płytą główną. Tylko wymiana karty graficznej na nową daje pewność prawidłowego działania przez długi czas.