tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

XBOX ONE głośno chodzi? Najwyższy czas na czyszczenie XBOX ONE.

Jeżeli Twoja konsola głośno chodzi, grzeje się i wyłącza to najwyższy czas na czyszczenie XBOX ONE. Zaniedbanie tej czynności, może doprowadzić do poważnych uszkodzeń konsoli. Aby temu zapobiec należy regularnie czyścić wnętrze konsoli z kurzu i pyłu oraz wymieniać pastę termoprzewodzącą. W naszym serwisie oferujemy usługę kompleksowego czyszczenia XBOX ONE. Wykorzystujemy najlepszą dostępną na rynku pastę Thermal Grizzly o przewodności cieplnej 12,5 W/mK lub w przypadku XBOX ONE X ciekły metal Thermal Grizzly Conductonaut o przewodności cieplnej 73 W/mk. Czyszczenie konsoli XBOX ONE wykonujemy w ciągu 24 godzin. Wybór naszego serwisu to gwarancja najwyższej jakości usług.

Zleć naprawę

Czas realizacji:
1 dzień roboczy

Cena diagnozy:
zawsze 0 zł

Cena usługi:
100 zł – 150 zł

Gwarancja:
6 miesięcy

Czyszczenie XBOX ONE – opis usługi

Usługa polega na dokładnym czyszczeniu z kurzu i pyłu całego układu chłodzenia oraz jego kompleksowej konserwacji tj. czyszczenie pozostałości starej pasty termoprzewodzącej i nałożenie nowej, w razie konieczności wymiana termopadów na nowe oraz nasmarowanie łożysk wentylatora.

Dlaczego czyszczenie XBOX ONE jest tak ważne?

Urządzenie jakim jest konsola XBOX ONE podczas pracy emituje bardzo dużą ilość ciepła. Największym źródłem tej emisji jest układ APU, czyli serce konsoli. Aby umożliwić pracę układu APU i nie doprowadzić do jego uszkodzenia na wskutek przegrzania stosuje się układ chłodzenia. Składa on się z radiatora oraz wentylatora. W celu zwiększenia efektywności przekazywania ciepła z APU na radiator wykorzystuje się specjalne pasty termoprzewodzące oraz termopady. Do puki ten układ działa efektywnie konsola nie przegrzewa się a my cieszymy się z płynnej rozgrywki i cichej pracy XBOX’a. Problemy zaczynają się gdy układ chłodzenia w naszej konsoli przestaje być wydajny a konsola zaczyna głośno chodzić i się przegrzewać.

XBOX ONE głośno chodzi – co to oznacza?

Głośna praca XBOX ONE to pierwsza oznaka spadku wydajności układu chłodzenia w naszej konsoli. Zgromadzony wewnątrz konsoli kurz zatyka otwory wylotowe oraz szczeliny radiatora przez co wentylator zaczyna pracować z większą mocą a co za tym idzie jest bardziej słyszalny.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na spadek wydajności układu chłodzenia w XBOX ONE jest pasta termo-przewodząca, która znajduje się pomiędzy rdzeniem układu APU a radiatorem. Z czasem pasta wysycha i twardnieje przez co traci swoje właściwości. Skutkuje to zakłóceniem prawidłowego działania układu chłodzenia. Sytuacja taka doprowadza do powstania uszkodzeń połączenia układu APU z płytą główną ale również może przyczynić się do uszkodzeń innych elementów elektronicznych znajdujących się na płycie głównej konsoli.

Czyszczenie XBOX ONE – jak często to robić?

Zaleca się, aby regularne czyszczenie XBOX ONE przeprowadzać w pewnych okresach czasu, w zależności od warunków, w jakich korzystamy ze sprzętu. W przypadku pracy w zakurzonych pomieszczeniach czyszczenie powinno przeprowadzać się co sześć miesięcy. W innych przypadkach co najmniej raz do roku. Taka profilaktyka pozwoli z pewnością uniknąć powstania poważniejszych usterek spowodowanych zbyt wysoką temperaturą pracy konsoli.

Produkty powiązane z usługą

Loading

(2) Komentarze do “XBOX ONE głośno chodzi”

  1. Aleksandra pisze:

    Byłam dziś z konsolą która chodziła tak głośno ze słychać było ją w drugim pokoju. Po godzinie odebrałam konsolę. Jest cicha jak nowa. Polecam! Super szybko i w dobrej cenie

  2. Tomasz pisze:

    Super obsługa, Panowie konkretni, widać że duża wiedza w temacie konsol. Konsola wyczyszczona w ciągu godziny od dostarczenia do serwisu. Chodzi ciszej niż nowa 🙂 Zdecydowanie polecam każdemu kto ma problem z konsolą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.