tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Wymiana wentylatora w laptopie


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: 60 – 100 zł (+cena części)
Czas naprawy: 3 – 5 dni roboczy
Gwarancja na naprawę: 3 – 12 mc

Po czym poznać, że czas na wymianę wentylatora?

Pierwszą oznaką problemów z wentylatorem w laptopie jest jego głośna praca podczas zwiększonego obciążenia CPU lub GPU. Układ chłodzenia będzie obracał się o wiele szybciej, wydając przy tym charakterystyczny hałas. Drugim niepokojącym objawem jest sytuacja całkowicie przeciwna, mianowicie brak jakiegokolwiek dźwięku, nawet podczas intensywnej pracy urządzenia. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku warto skorzystać z usług naszego serwisu i uniknąć poważniejszych usterek laptopa będących następstwami długotrwałej pracy urządzenia pod wpływem wysokiej temperatury.

  Najczęstsze objawy uszkodzonego wentylatora:
  • głośno działający wentylator
  • brak szumu wentylatora
  • głośny warkot i rzężenie podczas pracy wentylatora
  • informuje o problemach z wentylatorem podczas uruchamia się laptopa
  • laptop wyłącza się automatycznie
  • pojawiają się błędy sterownika ekranu

Jeżeli zaobserwujesz powyższe objawy w swoim laptopie, oznacza to, że prawdopodobnie doszło do uszkodzenia wentylatora lub jego części i należy go jak najszybciej wymienić.

Wymiana wentylatora w laptopie – opis usługi

Usługa polega na wymianie uszkodzonego wentylatora w laptopie, lub wymianie całego układu chłodzenia (wentylator + radiator). Dodatkowo całe wnętrze laptopa jest czyszczone z kurzu i pyłu oraz wykonywane są wszystkie czynności konserwacyjne tj. czyszczenie pozostałości starej pasty termoprzewodzącej i nałożenie nowej a także w razie potrzeby wymieniane są termopady na nowe. Używamy najwyższej jakości past termoprzewodzących – Prolimatech PK2 lub w przypadku laptopów gamingowych Thermal Grizzly. Jest to bardzo ważna czynność konserwacyjna, umożliwiająca prawidłowe odprowadzanie ciepła z laptopa co bezpośrednio wpływa na jego bezawaryjną pracę.

Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!