tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Modernizacja komputera

Komputer jest urządzeniem, które z biegiem czasu szybko zaczyna odstawać wydajnością od swoich aktualnych odpowiedników. Nowe gry komputerowe czy programy wymagające dużej mocy obliczeniowej to dla starszej generacji komputera nie lada wyzwanie. Czy zatem kupno nowego komputera jest w takiej sytuacji najlepszym wyborem? Otóż niekoniecznie. Czasem wystarczy nieduża modernizacja aktualnie posiadanej jednostki aby znów nabrana wiatru w żagle. W naszym serwisie dokonamy bezpłatnej analizy Twojego komputera i doradzimy jakie podzespoły wymagają wymiany. Wykorzystujemy tylko podzespoły znanych i sprawdzonych producentów, które posłużą użytkownikowi przez bardzo długi czas. Modernizacja komputera w naszym serwisie to zawsze gwarancja najwyższej jakości wykonywanych usług.

Zleć modernizację

Darmowa wycena
modernizacji

Profesjonalne
doradztwo

Pisemna gwarancja
na podzespoły

Krótkie terminy
realizacji usługi

Modernizacja komputera może okazać się lepszym i tańszym rozwiązaniem niż zakup nowego zestawu. Decyzję o ulepszeniu powinniśmy jednak podejmować z głową, bo w starszych jednostkach taka operacja może nie mieć sensu. Wiele tutaj zależy od tego jakim sprzętem dysponujemy, oraz do jakich zastosowaniach wykorzystujemy naszego PC. Modernizacja komputera jedną z wielu usług serwisowych, jakie oferujemy. Dokonamy bezpłatnej analizy wydajności oraz doradzimy jakie podzespoły wymagają wymiany.

Wymiana dysku HDD na szybszy SSD

Wymiana dysku HDD na SSD jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na modernizację starszego PC. Zapewni ona natychmiastowy i zauważalny wzrost wydajności w praktycznie każdym aspekcie korzystania z komputera.

Rozbudowa pamięć RAM

Tu zasada jest bardzo prosta “im więcej tym lepiej” Wiele starszych modeli wyposażonych było zaledwie w 2GB pamięci RAM. Teraz 2 GB RAM-u to czynnik poważnie ograniczający wydajność. Optymalna ilość która zapewni zadowalający komfort pracy to co najmniej 4GB.

Wymiana procesora

Od procesora, czyli mózgu naszego komputera, zależy tempo wykonywania większości operacji, dlatego wymiana CPU na szybszy znacząco poprawia komfort pracy. Wymiana procesora nie jest jednak taka łatwa jak montaż dodatkowej pamięci, czy dysku. Należy sprawdzić czy i jaki procesor będzie pasował do naszego PC.

Wymiana karty graficznej

Jej wymiana jest zalecana w przypadku niewłaściwego wyświetlania obrazu na monitorze. Na ekranie pojawiają się defekty, paski, artefakty. Możliwe jest także całkowite wygaszenie ekranu. Kartę graficzną wymienia się nie tylko, gdy się zepsuje, ale również wtedy, gdy chce się osiągnąć lepszą wydajność w grach komputerowych bądź programach graficznych.

Czyszczenie układu chłodzenia

Throttling – zjawisko to polega na obniżeniu taktowania procesora (CPU) lub układu karty graficznej (GPU) co negatywnie wpływa wydajność. Spowodowane jest ono przekroczeniem maksymalnej temperatury w jakiej powinien pracować układ. Przyczyną tego stanu rzeczy jest kurz blokujący odprowadzanie ciepłego powietrza oraz wyschnięta pasta termo przewodząca. Aby uniknąć tego problemu układ chłodzenia należy regularnie poddawać czyszczeniu oraz konserwacji.

Czy warto modernizować komputer?

Modernizacja czy kupno nowego komputera – odwieczny dylemat entuzjastów komputerowych. Bez wątpienia modernizacja jest dużo tańszym rozwiązaniem, jednak nie w każdym przypadku ma sens. W naszym serwisie za darmo przeprowadzimy analizę wydajności PC-ta i na jej podstawie doradzimy jakie podzespoły wymagają wymiany oraz czy w Twoim przypadku modernizacja komputera jest opłacalna i sensowna. Nasi technicy dobiorą takie rozwiązania aby maksymalnie zwiększyć wydajność Twojego komputera wybierając podzespoły tylko sprawdzonych producentów.


Modernizacja komputera – jakie podzespoły wybrać?

Decydując się na upgrade swojego PC-ta nie zawsze mamy możliwość zakupu nowych podzespołów. Czy warto zatem decydować się na zakup części z drugiej ręki? To w dużej mierze zależy od rodzaju podzespołu jaki chcemy nabyć. O ile używany procesor czy pamięć ram jest względnie bezpiecznym zakupem to w przypadku płyty głównej, karty graficznej czy dysku twardego zwłaszcza HDD warto szczególną uwagę zwrócić na to od kogo chcemy je kupić. Warto wybierać sprawdzonych sprzedawców dających co najmniej 3 miesięczną gwarancję. Nasz serwis oferuje sprzedaż podzespołów komputerowych zarówno nowych jak i używanych. Wszystkie oferowane przez nas produkty używane są wcześniej dokładnie testowane i objęte co najmniej 3 miesięczną pisemną gwarancją.

Loading