tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Naprawa pada PS4 – wymiana taśmy przycisków

Do naszego serwisu trafił pad PS4. W kontrolerze nie wszystkie przyciski działają prawidłowo. Najczęściej w tym przypadku mamy do czynienia z uszkodzoną taśmą przycisków. Jeżeli w Twoim padzie PS4 nie działają przyciski zdaj się na profesjonalistów i wybierz SK-SERWIS. Posiadamy oryginalne taśmy przycisków do wszystkich modeli kontrolera Dualshock4, dlatego naprawa nie trwa dłużej niż 1 dzień roboczy. Poniżej przedstawiamy proces wymiany taśmy przycisków w padzie PS4 w naszym serwisie.

Demontaż pada Dualshock 4

Naprawę pada PS4 rozpoczynamy od demontażu tylnej obudowy, następnie odpinamy i wyciągamy baterie, odlutujemy silniczki wibracji, odpinamy taśmę płytki dotykowej i wyciągamy płytę główną. Kolejnym krokiem jest wyjęcie wewnętrznego korpusu pada na którym znajduje się taśma przycisków.

Naprawa pada PS4 – wymiana taśmy przycisków

Demontujemy przyciski L1, R1, L2, R2 i wyciągamy gumkę znajdującą się pod tymi przyciskami. Pozostaje już tylko zdjęcie uszkodzonej taśmy przycisków pada PS4, założenie nowej i ponowny montaż kontrolera. Na koniec testujemy poprawność działania pada PS4.

Wymiana taśmy przycisków – podsumowanie

Jeżeli w Twoim padzie Dualshock4 nie działają przyciski, może oznaczać to konieczność wymiany taśmy transmisyjnej. Nie zawsze jednak problem leży w samej taśmie, uszkodzone gumki czy nawet kurz zalegający wewnątrz może powodować taki problem z padem. Bardzo łatwo tutaj o pomyłkę, złą diagnozę i niepotrzebne koszty. W naszym serwisie konsol jesteśmy w stanie dokładnie zweryfikować i usunąć usterkę już w ciągu jednego dnia.

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.