tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Czyszczenie PS4

Jeśli od jakiegoś czasu posiadasz PlayStation 4, jest spora szansa na to, że ​​działa o wiele głośniej niż wtedy, gdy ją kupiłeś. Jak w większości urządzeń z czasem wewnątrz gromadzi kurz a pasta termo-przewodząca wysycha. Doprowadza to do ograniczenia wentylacji i odprowadzania ciepła a co za tym idzie przegrzewania się konsoli.

Demontaż obudowy konsoli PS4

Naprawę rozpoczynamy od demontażu obudowy PS4. Odkręcamy śruby i delikatnie zdejmujemy górną i dolną obudowę. Wyciągamy dysk twardy oraz zasilacz. Następnie odpinamy anteny i wszystkie taśmy podłączone do płyty głównej. Używając sprężonego powietrza oraz pędzla ESD wstępnie oczyszczamy płytę główną z kurzu i pyłu a następnie delikatnie ją wyjmujemy

Czyszczenie PS4 – wymiana pasty termo-przewodzącej

Przed nałożeniem nowej pasty termo-przewodzącej dokładnie oczyszczamy układ APU oraz radiator z pozostałości starej. W naszym serwisie konsol używamy najlepszej pasty dostępnej na rynku czyli Thermal Grizzly z przewodnością 12.5 W/mk.

Czyszczenie układu chłodzenia i wnętrza konsoli.

Ostatnim etapem jest czyszczenie układu chłodzenia oraz wnętrza konsoli. Używając sprężonego powietrza oraz pędzla i szczoteczki ESD dokładnie czyścimy radiator, wentylator oraz wnętrze PS4 z kurzu i pyłu.

Czyszczenie PS4 – Podsumowanie

Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, ile kurzu i pyłu znajduje się wewnątrz konsoli PS4. Zwykle uważa się, że wystarczy przetrzeć urządzenie mokrą ścierką i ewentualnie lekko przedmuchać otwory wylotowe sprężonym powietrzem. Tymczasem znajdujący się wewnątrz kurz jest jedną z najczęstszych przyczyn przegrzewania się PS4, powodującym liczne problemy z działaniem urządzenia. Samo czyszczenie wnętrza PS4 z kurzu to tylko jeden z czynników wpływających na utrzymanie optymalniej temperatur. Drugim równie istotnym elementem jest pasta temorzewodząca znajdująca się pomiędzy rdzeniem APU a radiatorem, która z czasem twardnieje i wysycha przez co traci swoje właściwości. Jej wymiana na nową jest tak samo ważna jak czyszczenie układu chłodzenia z kurzu.

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.