tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Czyszczenie konsoli PS oraz XBOX

Aby zapewnić niezawodność pracy urządzenia jakim jest konsola, należy poddawać ją regularnej konserwacji. Warto w takim przypadku skorzystać z usług naszego serwisu. Czyszczenie wnętrza konsoli obejmuje szereg prac zapewniających prawidłowe działanie układu chłodzenia. Zaniedbanie tej czynności może doprowadzić do powstania poważniejszych a co za tym idzie dużo droższych w naprawie usterek.

Czyszczenie konsoli – Lepiej zapobiegać niż leczyć

Powietrze zasysane przez wentylator z otoczenia przechodzi przez radiator następnie zasilacz i opuszcza konsolę obniżając temperaturę procesora głównego, dzięki czemu konsola może normalnie pracować. Z czasem jednak szczeliny radiatora ulegają zakurzeniu co uniemożliwia prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz konsoli. Sytuacja taka doprowadza do powstania uszkodzeń połączenia układu APU z płytą główną lub usterki samego APU co wiąże się z wysokim kosztem naprawy lub w przypadku uszkodzenia APU zakupem nowej konsoli.
Przeprowadzenie dokładnego czyszczenia radiatora w konsoli Playstation lub XBOX jest więc bardzo ważne, ponieważ to on jest jednym z kluczowych elementów układu chłodzenia. Drugim równie istotnym elementem prawidłowej pracy układu chłodzenia konsoli jest pasta termoprzewodząca. Z biegiem czasu pasta znajdująca się pomiędzy radiatorem a układem graficznym wysycha i twardnieje tracąc swoje właściwości. Taka pastę należy dokładnie oczyścić i nałożyć nową. W naszym serwisie korzystamy z jednej z najlepszych past na rynku PROLIMA TECH PK2 o wysokim współczynniku przewodnictwa cieplnego (10,2 W/m-°C). Czyszczenie konsoli to również darmowa diagnostyka lasera Bluray oraz pamięci masowej (HDD).

czyszczenie konsoli PS4 XBOX wymiana past termoprzewodzących

Playstation oraz XBOX czyszczenie i wymiana pasty

Czyszczenie wnętrza konsoli oraz wymiana pasty termoprzewodzącej skutecznie przywraca pierwotne walory sprzętu, oraz efektywnie wpływa na kulturę jego pracy. Zapobiega przegrzewaniu się konsoli co ma bezpośredni wpływ na bezawaryjną pracę urządzenia przez długi czas.

Przykładowe realizacje

Czyszczenie konsoli XBOX ONE S

Głośna praca konsoli XBOX ONE S po pewnym czasie użytkowania to przede wszystkim wina zalegającego wewnątrz kurzu, który zapycha kanały wentylacyjne, jego nagromadzenie często prowadzi do problemów i awarii konsoli. Drugi ważny element układu chłodzenia to połączenie między układem graficznym a radiatorem. Między tymi elementami znajduje się pasta termoprzewodząca, której zadaniem jest efektywniejsze przekazywanie temperatury […]

Czyszczenie konsoli XBOX ONE

Głośna praca konsoli XBOX ONE po pewnym czasie użytkowania to przede wszystkim wina zalegającego wewnątrz kurzu, który zapycha kanały wentylacyjne, jego nagromadzenie często prowadzi do problemów i awarii konsoli. Drugi ważny element układu chłodzenia to połączenie między układem graficznym a radiatorem. Między tymi elementami znajduje się pasta termoprzewodząca, której zadaniem jest efektywniejsze przekazywanie temperatury z […]

Czyszczenie konsoli PS4

Jeśli od jakiegoś czasu posiadasz PlayStation 4, jest spora szansa na to, że ​​działa o wiele głośniej niż wtedy, gdy ją kupiłeś. Jak w większości urządzeń z czasem wewnątrz gromadzi kurz a pasta termo-przewodząca wysycha.