tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

XBOX ONE nie włącza się – naprawa sekcji zasilania

Do naszego serwisu trafiła konsola XBOX ONE S, która nie uruchamiała się. Po wciśnięciu przycisku włącznika nic się nie działo. Wstępnie wyglądało to jakby uszkodzony był zasilacz konsoli. Jeżeli Twoja konsola nie uruchamia się zdaj się na profesjonalistów i wybierz SK-SERWIS. Poniżej przedstawiamy proces wymiany w konsoli XBOX ONE S.

Demontaż konsoli XBOX ONE

Pracę rozpoczynamy od demontażu konsoli XBOX ONE S. W tym celu zdejmujemy plastikową osłonę i odkręcamy wszystkie śruby.

Demontaż podzespołów

Kolejnym krokiem jest demontaż podzespołów konsoli. Odpinamy i wyjmujemy napęd optyczny, dysk twardy oraz zasilacz. Następnie wyciągamy płytę główną.

Diagnoza zasilacza

Pierwszym podejrzanym jest zasilacz, przestępujemy do diagnozy i pomiarów. Inspekcja nie wykazała uszkodzenia zasilacza.

XBOX ONE nie włącza się – Diagnoza płyty głównej

Po zdjęciu układu chłodzenia okazało się że doszło do zwarcia na linii zasilania i uszkodzeniu kilku elementów, które trzeba wymienić. W pierwszej kolejności usuwamy spalone tranzystory i oczyszczamy pola lutownicze. Następnie lutujemy nowe mosfety i używając multimetru sprawdzamy czy zwarcie ustąpiło a wyniki pomiarów są prawidłowe. Pozostało wyczyścić konsolę i sprawdzić czy wszystko działa.

Czyszczenie XBOX ONE S

Przed montażem konsoli dokładnie wszystko czyścimy z pozostałości topnika. Płytę główną, radiator oraz wentylator oczyszczamy z kurzu używając sprężonego powietrza oraz pędzla ESD. Następnie nakładamy nową pastę. Na koniec montujemy i sprawdzamy konsolę.

XBOX ONE nie włącza się – podsumowanie

Powodów dla których konsola XBOX ONE nie włącza się jest kilka. Najczęściej w takiej sytuacji dochodzi do uszkodzenia zasilacza. Choć równie dobrze może to być problem z układem APU lub jak w omawianym przypadku uszkodzenie płyty głównej. Ważne jest tu doświadczenie serwisu, który potrafi prawidłowo określić z jaką usterką mamy do czynienia. Łatwo tu a nie trafną diagnozę i niepotrzebne koszty. W naszym serwisie diagnoza usteki jest całkowicie darmowa, nawet w przypadku rezygnacji z naprawy. Jeżeli zależy Ci na doświadczonym i sprawdzonym serwisie konsol, który szanuje czas i sprzęt klienta wybierz SK-SERWIS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.