tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

WLOD – (white light od death) wymiana modułu HDMI

Czy Twoja konsola PS4 jest włączona, świeci się biała dioda, ale niczego nie widzisz swoim na telewizorze?. Jest to tak zwane „białe światło śmierci” czyli WLOD. Zła wiadomość – ​​PS4 prawdopodobnie jest zepsuta i wymaga naprawy. Wspaniałą wiadomością jest to, że możemy ją dla Ciebie naprawić.

Przebieg naprawy krok po kroku:

Jak zwykle zaczynamy od demontażu konsoli, aby dostać się do płyty głównej. Jak to zrobić opisywaliśmy w artykule Czyszczenie układu chłodzenia z kurzu + wymiana past. Następnie przystępujemy do diagnozowania problemu. Przyczyn tej usterki może być kilka. Sprawdzamy czy nie wystąpiły fizyczne uszkodzenie gniazda HDMI. W naszym przypadku zarówno gniazdo jak i jego połączenia z płytą główną są sprawne. Sprawdzamy czy nie został uszkodzony układ skalujący lub drobne układy znajdujące się w pobliżu. Moduł osłonięty jest blaszką którą musimy odlutować. Po zdjęciu zabezpieczania możemy zweryfikować poprawność działania układu, filtrów i kondensatorów. Uszkodzony okazał się moduł HDMI – Panasonic MN86471A. Należy wymienić uszkodzony układ na nowy. Po przeprowadzeniu naprawy lutujemy osłonę układu, czyścimy układ chłodzenia, wymieniamy pasty i montujemy konsolę. Przeprowadzamy testy weryfikujące poprawność wykonanej usługi. Wszystko działa, naprawa przebiegła pomyślnie. Konsola gotowa do odbioru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.