tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Modernizacja laptopa

Laptop zwolnił a praca na nim stała się udręką, może warto zastanowić się nad modernizacją zanim postanowisz kupić nowy. Często niewielkim nadkładem środków można znacznie zwiększyć wydajność. Nasz serwis specjalizuje nie tylko w naprawie ale i w modernizacji laptopów. Za darmo wycenimy i sprawdzimy co można zrobić aby Twój laptop zaczął pracować szybciej, oraz co warto w nim wymienić bez ponoszenia dużych kosztów.
Mimo, iż laptopy nie dają takiej możliwości rozbudowy czy modernizacji jak komputery stacjonarne jest kilka podzespołów których wymiana znacznie poprawi wydajność naszego laptopa.

Szybszy dysk

Zanim przejdziemy do wymiany, trzeba wybrać jaki rodzaj dysku chcemy zamontować. Mamy dwie możliwości HDD lub SSD, jeżeli zależy nam na szybszej pracy systemu a nie potrzebujemy dużo miejsca na dane najlepszym wyborem będzie dysk SSD. W przypadku tego rodzaju dysków musimy zwrócić uwagę głównie na pojemność (minimalnie 120-128 GB, zalecane 240-256 GB), szybkość (odczyt i zapis powyżej 500 MB/s), parametr TBW (jak najwyższy).
Modernizacja laptopa

Co zrobić ze starym dyskiem. Cóż jeśli nasz laptop ma wbudowany napęd optyczny, możemy również rozważyć zakup specjalnej kieszeni na dyski, którą umieścimy w jego miejscu. Co prawda nie będziemy mogli korzystać z płyt ale za to w laptopie będziemy mogli używać wygodnie dwóch dysków jednocześ­nie. Jeżeli zależy nam na napędzie optycznym, możemy zakupić obudowę na dysk zewnętrzny w której umieścimy stary nośnik. Wtedy możliwe będzie podłączenie takiego dysku przez USB.

Modernizacja laptopa

Pamięć RAM

Kiedyś 2 GB pamięci RAM wystarczało do obsługi systemu, nawet bardziej wymagających aplikacji i przeglądarki. Teraz 2 GB RAM-u to czynnik poważnie ograniczający wydajność maszyny. Jeśli pracujemy z wymagającymi aplikacjami, jak Photoshop czy AutoCAD, im więcej dostępnej pamięci, tym lepiej. Dodatkowo przy zbyt małej ilości pamięci można zaobserwować zwiększone wykorzystanie dysku, który spełnia rolę dodatkowego magazynu na pamięć podręczną.
Jaką pamięć RAM wybrać? DDR2, DDR3, DDR4 jakie taktowanie 800Mhz, 3000MHz? Korzystając z naszego serwisu nie musisz się tym przejmować. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twojego laptopa.

Modernizacja laptopa

Procesor

Wymiana procesora nie jest taka łatwa w porównaniu do montażu dodatkowej pamięci, czy nowego dysku. Należy sprawdzić czy i jaki procesor będzie pasował do naszego laptopa. Oraz czy układ chłodzenia podoła w odprowadzeniu ciepła z nowej jednostki CPU.
Dlatego wymianę procesora warto zlecić serwisowi. Podczas wymiany procesora na nowy, wykonujemy także usługę czyszczenia układu chłodzenia oraz wymiany pasty termo-przewodzącej i termo-padów.

Modernizacja laptopa

Karta graficzna – czy da się wymienić?

W laptopach montuje się dwa rodzaje kart graficznych. Tzw. karta zintegrowana zależna zazwyczaj od procesora. Wystarczy ona do podstawowych zastosowań oraz karta dedykowana jest dodatkowym elementem, który pozwoli np. na granie w nowe tytuły. Zazwyczaj obie karty są przylutowane do płyty głównej na stałe. W komputerze stacjonarnym kartę dedykowaną możesz bez problemu wyjąć z portu PCI-Express i zamontować w jej miejsce inną. W laptopie niestety nie jest już tak łatwo.
W większości przypadków można jedynie wymieć taką kartę, kiedy ulegnie uszkodzeniu lecz tylko na ten sam model lub odpowiednik.

Modernizacja laptopa

Masz pytania?

Zadzwoń tel. 500 340 066

Zleć naprawę

Nasza oferta serwisowa

Gdzie jesteśmy

Oferty promocyjne

Brak opfert promocyjnych

Przykładowe realizacje

Wymiana gniazda w laptopie ASUS X53S

Asus jest jedną z marek laptopów, które najczęściej trafiają do nas z uszkodzeniem gniazda zasilania. W tym artykule pokażemy krok po kroku jak poprawnie przeprowadzić naprawę tego typu usterki na przykładzie modelu ASUS X53S.

Modernizacja laptopa Asus X54C

W artykule pokażemy jak przeprowadzić modernizację laptopa Asus X54C, który ma około siedmiu lat i zainstalowany system Windows 7. Wyposażony w procesor Intel Celeron B815, 2 GB pamięci RAM DDR3 wbudowanych w płytę główną