tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Modernizacja – czyli jak przyspieszyć starego laptopa

Laptop zwolnił a praca na nim stała się udręką, może warto zastanowić się nad modernizacją zanim postanowisz kupić nowy. Często niewielkim nadkładem środków można znacznie zwiększyć wydajność. Nasz serwis specjalizuje nie tylko w naprawie ale i w modernizacji laptopów. Za darmo wycenimy i sprawdzimy co można zrobić aby Twój laptop zaczął pracować szybciej, oraz co warto w nim wymienić bez ponoszenia dużych kosztów.
Mimo, iż laptopy nie dają takiej możliwości rozbudowy czy modernizacji jak komputery stacjonarne jest kilka podzespołów których wymiana znacznie poprawi wydajność naszego laptopa.

jak przyspieszyć starego laptopa

wymiana dysku hdd na ssd

Wymiana dysku HDD na szybszy SSD

Wymiana dysku HDD na SSD jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na modernizację starszego laptopa. Zapewni ona natychmiastowy i zauważalny wzrost wydajności w praktycznie każdym aspekcie korzystania z komputera. Dodatkowo brak elementów mechanicznych w dyskach typu SSD sprawia, że nawet upadek laptopa z dużej wysokości nie powinien spowodować utraty danych, czego nie można powiedzieć o dyskach talerzowych w których to taka sytuacja niejednokrotnie kończy się uszkodzeniem dysku a co za tym idzie utratą zapisanych na nim danych.

Rozbudowa pamięć RAM

Rozbudowa pamięć RAM

Kiedyś 2 GB pamięci RAM wystarczało do obsługi systemu, nawet bardziej wymagających aplikacji i przeglądarki. Teraz 2 GB RAM-u to czynnik poważnie ograniczający wydajność maszyny. Jeśli pracujemy z wymagającymi aplikacjami, jak Photoshop czy AutoCAD, im więcej dostępnej pamięci, tym lepiej. Dodatkowo przy zbyt małej ilości pamięci można zaobserwować zwiększone wykorzystanie dysku, który spełnia rolę dodatkowego magazynu na pamięć podręczną.
Jaką pamięć RAM wybrać? DDR2, DDR3, DDR4 jakie taktowanie 800Mhz, 3000MHz? Korzystając z naszego serwisu nie musisz się tym przejmować. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twojego laptopa.

wymiana procesora w laptopie

Wymiana procesora

Od procesora, czyli de facto mózgu naszego komputera, zależy tempo wykonywania większości operacji, dlatego wymiana CPU na szybszy znacząco poprawia komfort pracy. Przykładowo zastępując Core i3–2310M 4-rdzeniowym i7–2630QM zyskamy zarówno w aplikacjach jednowątkowych (ok. +40%), jak i wielowątkowych (nawet +145%). Różnica jest więc kolosalna. Wymiana procesora nie jest jednak taka łatwa w porównaniu do montażu dodatkowej pamięci, czy nowego dysku. Należy sprawdzić czy i jaki procesor będzie pasował do naszego laptopa. Oraz czy układ chłodzenia podoła w odprowadzeniu ciepła z nowej jednostki. Dlatego wymianę procesora warto zlecić serwisowi.

czyszczenie laptopa z kuzrzu

Czyszczenie układu chłodzenia

Niepożądane zjawisko jakim jest throttling polega na obniżeniu taktowania procesora (CPU) lub układu karty graficznej (GPU) co negatywnie wpływa wydajność naszego laptopa. Spowodowane jest ono przekroczeniem ustalonej granicy maksymalnej temperatury w jakiej powinien pracować układ. Przyczyną tego stanu rzeczy jest nagromadzony kurz blokujący odprowadzanie ciepłego powietrza oraz wyschnięta pasta termo przewodząca znajdująca się pomiędzy układem a radiatorem. Aby uniknąć tego problemu należy regularnie poddawać czyszczeniu oraz konserwacji układ chłodzenia w naszym komputerze.

Masz pytania?

Konrad

OPIEKUN DZIAŁU SERWISOWEGO

Zapytaj o ofertę

Nasza oferta serwisowa

Gdzie jesteśmy