tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

XBOX ONE nie włącza się


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: 50 – 400 zł
Czas naprawy: 1 – 3 dni roboczych
Gwarancja na naprawę: 3 – 12 miesięcy

Brak zasilania w konsoli XBOX ONE

Twoja konsola XBOX ONE nie chce się włączyć? Brak jakiejkolwiek reakcji po naciśnięciu przycisku włączenia? Konsola zachowuje się tak jak by nie otrzymywała prądu? Najczęściej w tym przypadku uszkodzeniu ulega zasilacz, który będzie wymagał naprawy lub wymiany na nowy. W podstawowej wersji konsoli XBOX ONE sprawa jest całkiem prosta, ponieważ zasilacz jest zewnętrzny. W modelach XBOX ONE S oraz XBOX ONE X sprawy mają się już trochę inaczej, gdyż zasilacz znajduję wewnątrz samej konsoli, a jego wymieniana wiąże się z demontażem całego urządzenia. Kolejną przyczyną tego stanu rzeczy może być uszkodzona sekcja zasilania na płycie głównej, która na wskutek przepięć często ulega przepaleniu. .

 

XBOX ONE nie włącza się – co zrobić?

  • Sprawdź inną listwę zasilającą lub gniazdko. Wypróbuj, czy inne urządzenia działają z tym gniazdem / listwą, do którego jest podłączony XBOX.
  • Wypróbuj inny kabel zasilający. Jeśli masz dostępny inny kabel zasilający, odłącz bieżący kabel i wypróbuj inny.
  • Odłącz kabel zasilający od konsoli XBOX na co najmniej 30 sekund, a następnie podłącz go ponownie. Po ponownym podłączeniu możesz spróbować włączyć konsolę.
  • Wyłącz konsolę, przytrzymując przycisk zasilania na około 30 sekund, odłącz kable zasilające i pozostaw konsolę na co najmniej 20 minut. Ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, gdy konsola jest nadal odłączona. Następnie podłącz kable zasilające konsolę i sprawdź, czy konsola się uruchomi.
  • Jeżeli masz możliwość usuń kurz z konsoli używając sprężonego powietrza. W większości przypadków jednak zabieg ten będzie wymagał rozebrania całej konsoli, w celu jej dokładnego wyczyszczenia. Jeśli nie masz doświadczenia zalecamy wykonać tę czynność w naszym serwisie konsol.
  • Innym powodem, dla którego XBOX ONE nie chce się włączyć, może być usterka dysku twardego. Aby sprawdzić, czy występuje ten problem, wymontować dysk twardy z konsoli.
    Spróbuj uruchomić konsolę i sprawdź, czy działa. Jeśli włącza się normalnie, zainstaluj ponownie dysk twardy i sprawdź, czy problem ustąpił.

Serwis konsoli XBOX – XBOX ONE nie włącza się

Jeżeli żadne z powyższych czynności nie przyniosło rezultatu nie pozostaje nic innego jak oddać konsolę do serwisu. Jeżeli chcesz szybko i na trwale pozbyć się problemu? Możesz to zrobić nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy zgłosić zlecenie naprawy a resztą zajmiemy się my. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego w którym, można znaleźć wiele części serwisowych do wszystkich rodzajów konsol.


Wymiana / naprawa zasilacza w XBOX ONE – opis naprawy

Najczęstszą przyczyną braku zasilania w konsoli XBOX ONE jest uszkodzony zasilacz. Usługa polega na wymianie zasilacza na nowy lub naprawie uszkodzonego. Na koniec przeprowadzane są testy weryfikujące poprawne działanie zasilacza i konsoli.

Modele zasilaczy występujące w konsolach
XBOX ONE

  • A13-203P1A
Modele zasilaczy występujące w konsolach
XBOX ONE S

Modele zasilaczy występujące w konsolach
XBOX ONE X

  • M1014769-006 1815

Naprawa płyty głównej XBOX – opis naprawy

Drugą możliwością braku zasilania konsoli XBOX ONE jest problem z płytą główną. Usługa polega na odszukaniu i wymianie uszkodzonych elementów elektronicznych na płycie głównej konsoli. W celu identyfikacji uszkodzonego elementu płyty głównej wykonywana jest szczegółowa inspekcja pod mikroskopem, dokonywane są wszystkie niezbędne pomiary elektroniczne za pomocą multimetru oraz przeprowadzana jest obserwacja temperatur za pomocą kamery termowizyjnej. Następnie uszkodzone elementy są wymieniane na nowe. Po czym ponownie przeprowadzana jest inspekcja w celu potwierdzenia wyeliminowania usterki. Czynności te powtarzamy aż do skutku. Po prawidłowo przeprowadzonej naprawie płyta główna oraz układ chłodzenia są dokładnie czyszczone, wymieniana jest pasta termoprzewodząca, konsola zostaje zmontowana i uruchomiona. Przeprowadzane są testy pod kątem poprawnego działania wszystkich funkcjonalności urządzenia oraz poprawności i stabilności pracy systemu.

Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!