tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

XBOX ONE nie czyta płyt


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: 100 – 380 zł
Czas naprawy: 1 – 3 dni roboczy
Gwarancja na naprawę: 6 miesięcy

XBOX nie czyta płyt.

Najczęściej w tym przypadku mamy do czynienia z uszkodzeniem lasera. Może on zostać uszkodzony mechanicznie lub z upływem czasu ulec naturalnemu zużyciu. Nie zawsze jednak winę ponosi sam laser napędu konsoli XBOX ONE, dlatego tak ważne jest doświadczenie serwisu, który w prawidłowy sposób zdiagnozuję powstałą usterkę. W naszym serwisie podczas wymiany lasera lub innych komponentów napędu zawsze wykorzystujemy oryginalne części zamienne, gdyż tylko ich użycie daje gwarancję na długą i prawidłową pracę sprzętu.


Uszkodzony laser – konsola XBOX ONE nie czyta płyt.

Uszkodzony laser w konsoli XBOX ONE to najczęstsza przyczyna problemu z odczytaniem płyty. Duży wpływ na zużycie lasera w konsoli XBOX ONE ma otoczenie, w jakim pracuje konsola. Brak odpowiedniej konserwacji konsoli XBOX skutkuje nadmiernym gromadzeniem się kurzu w jej wnętrzu. Osiada on między innymi na soczewce i tworzy dodatkową barierę dla wiązki lasera. W takiej sytuacji laser musi pracować na wyższych obrotach, co bezpośrednio przekłada się na jego wcześniejsze zużycie. W przypadku, kiedy XBOX ONE nie czyta płyt warto zacząć od dokładnego wyczyszczenia soczewki lasera. Jeśli jednak to nie pomoże jedynym rozwiązaniem problemu zostaje wymiana lasera na nowy.

XBOX ONE wymiana lasera

Wymiana lasera napędu XBOX ONE – opis usługi

Usługa polega wymianie uszkodzonego lasera na nowy, oryginalny odpowiedni do modelu konsoli. Dodatkowo przeprowadzamy czyszczenie całego napędu.


Naprawa napędu XBOX ONE

XBOX ONE nie czyta płyt – jeżeli nie laser to, co?

Uszkodzona elektronika napędu. W tym przypadku napęd konsoli nie wciąga lub nie wysuwa płyty z napędu. Brak reakcji po naciśnięciu przycisku „eject”. Płytka napędu jest sparowana z płytą główną konsoli co oznacza, że nie można jej od tak wymienić. Niestety nie ma również możliwości sparowania innej płytki napędu. Na szczęście jesteśmy wstanie wymienić uszkodzone elementy zasilające i naprawić napęd Twojej konsoli.

Naprawa płytki napędu XBOX ONE – opis usługi

Usługa polega na identyfikacji i wymianie uszkodzonych elementów elektronicznych na płycie. W celu identyfikacji uszkodzonego elementu płyty głównej wykonywana jest szczegółowa inspekcja pod mikroskopem, dokonywane są wszystkie niezbędne pomiary elektroniczne za pomocą multimetru. Po wyminie uszkodzonego elementu przeprowadzane są testy weryfikujące poprawność działania napędu konsoli XBOX ONE.


Inne usterki napędu XBOX ONE

Innymi usterkami z jakimi spotykamy się w naszym serwisie są różnego rodzaju uszkodzenia elementów napędu. Spalony silniczek lub uszkodzone, przesunięte zębatki, uszkodzona prowadnica. Uszkodzone rolki czy pozrywane taśmy napędu. Wszystkie te czynniki mogą powodować problemy z oczytaniem płyty przez napęd. Zdarza się również, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci że do napędu trafia coś więcej niż tylko płyta z grą. Ciało obce znajdujące się wewnątrz napędu również uniemożliwi odczyt płyty.

wymiana napędu XBOX ONE

Inne usterki napędu XBOX ONE – opis naprawy

Usługa polega na identyfikacji i wymianie uszkodzonych elementów napędu konsoli XBOX ONE. Dodatkowo przeprowadzamy czyszczenie całego napędu.


Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!