tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

PS4 nie czyta płyt


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: 100 – 380 zł
Czas naprawy: 1 – 3 dni roboczy
Gwarancja na naprawę: 6 miesięcy

PS4 nie czyta płyt.

Niemal każdy użytkownik PS4 będzie wcześniej czy później borykał się z problemem odczytania płyty przez konsolę. Po włożeniu płyty do napędu pojawi się komunikat „Disc read error” oznacza on brak rozpoznania dysku przez konsolę PS4. Najczęściej w tym przypadku mamy do czynienia z uszkodzeniem lasera. Może on zostać uszkodzony mechanicznie lub ulec naturalnemu zużyciu. Nie zawsze jednak winowajcą jest sam laser PS4, dlatego tak ważne jest doświadczenie serwisu, który w prawidłowy sposób zdiagnozuję powstałą usterkę.


Uszkodzony laser – konsola PS4 nie czyta płyt.

Uszkodzenie lasera w konsoli PS4 to najczęstsza przyczyna problemu z odczytaniem płyty. Może on zostać uszkodzony mechanicznie na przykład podczas upadku PS4 lub z upływem czasu ulec naturalnemu zużyciu. Duży wpływ na zużycie lasera PS4 ma otoczenie, w jakim pracuje konsola. Brak odpowiedniej konserwacji konsoli PS4 skutkuje nadmiernym osadzaniem się kurzu w jej wnętrzu. Osiada on na różnych elementach wewnątrz PS4, w tym wypadku na soczewce i tworzy dodatkową barierę dla wiązki lasera. Laser zmuszony jest pracować na podwyższonych obrotach, co ma bezpośredni wpływa na jego wcześniejsze zużycie. W przypadku, kiedy PS4 nie czyta płyt warto zacząć od dokładnego czyszczenia soczewki lasera. Z biegiem lat laser nawet prawidłowo konserwowanej konsoli PS4 może odmówić posłuszeństwa. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem problemu jest wymiana lasera na nowy.

PS4 wymiana lasera

Wymiana lasera napędu PS4 – opis usługi

Usługa polega wymianie uszkodzonego lasera na nowy, oryginalny odpowiedni do modelu konsoli. Dodatkowo przeprowadzamy czyszczenie całego napędu.

 

Modele laserów występujące w konsolach PS4

  • KES-860A – Model konsoli CUH-1001A – Płytka napędu BDP-010
  • KES-490A – Model konsoli CUH-1004A, – Płytka napędu BDP-020
  • KES-490A – Model konsoli CUH-1116A – Płytka napędu BDP-025
  • KES-495A – Model konsoli CUH-1200 – Brak płytki napędu, elementy parujące umieszczone na płycie głównej konsoli
  • KES-490A – Model konsoli CUH-1216B – Brak płytki napędu, elementy parujące umieszczone na płycie głównej konsoli
  • KES-496A – Model konsoli CUH-2000, CUH-2116A, CUH-7016B – Brak płytki napędu, elementy parujące przeniesione na płytę główną konsoli

Napęd PS4

PS4 nie czyta płyt – jeżeli nie laser to, co?

Uszkodzona elektronika napędu. PS4 nie wciąga lub nie wysuwa płyty z napędu. Brak reakcji po naciśnięciu przycisku „eject”. Płytka napędu jest sparowana z płytą główną konsoli co oznacza, że nie można jej od tak wymienić. Niestety nie ma również możliwości sparowania innej płytki napędu. Na szczęście jesteśmy wstanie wymienić uszkodzone elementy zasilające i naprawić napęd Twojej konsoli.

Naprawa płytki napędu PS4 – opis usługi

Usługa polega na identyfikacji i wymianie uszkodzonych elementów elektronicznych na płycie. W celu identyfikacji uszkodzonego elementu płyty głównej wykonywana jest szczegółowa inspekcja pod mikroskopem, dokonywane są wszystkie niezbędne pomiary elektroniczne za pomocą multimetru. Po wyminie uszkodzonego elementu przeprowadzane są testy weryfikujące poprawność działania napędu PS4.


Inne usterki napędu PS4

Innymi często spotykanymi usterkami z jakimi spotykamy się w naszym serwisie są różnego rodzaju uszkodzenia elementów napędu. Spalony silniczek lub uszkodzone, przesunięte zębatki, uszkodzona prowadnica. Uszkodzone rolki czy pozrywane taśmy napędu. Wszystkie te czynniki mogą powodować problemy z oczytaniem płyty przez napęd. Zdarza się również, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci że do napędu trafia coś więcej niż tylko płyta z grą. Ciało obce znajdujące się wewnątrz napędu również uniemożliwi odczyt płyty.

PS4 brak obrazu

Inne usterki napędu PS4 – opis naprawy

Usługa polega na identyfikacji i wymianie uszkodzonych elementów napędu PS4. Dodatkowo przeprowadzamy czyszczenie całego napędu.


Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!