tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

PS4 nie czyta płyt

PS4 nie czyta płyt.

Niemal każdy użytkownik PS4 będzie wcześniej czy później borykał się z problemem odczytania płyty przez konsolę. Po włożeniu płyty do napędu pojawi się komunikat „Disc read error” oznacza on brak rozpoznania dysku przez konsolę PS4. Najczęściej w tym przypadku mamy do czynienia z uszkodzeniem lasera. Może on zostać uszkodzony mechanicznie lub ulec naturalnemu zużyciu. Nie zawsze jednak winowajcą jest sam laser PS4, dlatego tak ważne jest doświadczenie serwisu, który w prawidłowy sposób zdiagnozuję powstałą usterkę.


Uszkodzony laser – konsola PS4 nie czyta płyt.

Uszkodzenie lasera w konsoli PS4 to najczęstsza przyczyna problemu z oczytaniem płyty. Może on zostać uszkodzony mechanicznie na przykład podczas upadku PS4 lub z upływem czasu ulec naturalnemu zużyciu. Duży wpływ na zużycie lasera PS4 ma otoczenie, w jakim pracuje konsola. Brak odpowiedniej konserwacji konsoli PS4 skutkuje nadmiernym osadzaniem się kurzu w jej wnętrzu. Osiada on na różnych elementach wewnątrz PS4, w tym wypadku na soczewce i tworzy dodatkową barierę dla wiązki lasera. Laser zmuszony jest pracować na podwyższonych obrotach, co ma bezpośredni wpływa na jego wcześniejsze zużycie. W przypadku, kiedy PS4 nie czyta płyt warto zacząć od dokładnego czyszczenia soczewki lasera. Z biegiem lat laser nawet prawidłowo konserwowanej konsoli PS4 może odmówić posłuszeństwa. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem problemu jest wymiana lasera na nowy.

PS4 nie czyta płyt
Napęd PS4

PS4 nie czyta płyt – jeżeli nie laser to, co?

Uszkodzona elektronika napędu. PS4 nie wciąga lub nie wysuwa płyty z napędu. Brak reakcji po naciśnięciu przycisku „eject”. Płytka napędu jest sparowana z płytą główną konsoli co oznacza, że nie można jej od tak wymienić. Niestety nie ma możliwości sparowania innej płytki napędu. Na szczęście jesteśmy wstanie wymienić uszkodzone elementy zasilające i naprawić napęd Twojej konsoli. Uszkodzone inne elementy napędu. Spalony silniczek lub uszkodzone, przesunięte zębatki, uszkodzona prowadnica również mogą powodować, że PS4 nie czyta płyt.


Inne usterki napędu PS4

1. Uszkodzona elektronika napędu. PS4 nie wciąga lub nie wysuwa płyty z napędu PS4. Brak reakcji po naciśnięciu przycisku „eject”. Co najważniejsze płytka napędu jest sparowana z płytą główną konsoli co oznacza, że nie można go od tak wymienić. 2. Uszkodzone elementy napędu. Spalony silniczek lub uszkodzone, przesunięte zębatki, uszkodzona prowadnica również mogą powodować, że PS4 nie czyta płyt. Uszkodzone rolki płyta po włożeniu nie wsuwa się prawidłowo do napędu czy pozrywane taśmy napędu. Wszystkie te elementy wymienimy i przywrócimy napęd do pełnej funkcjonalności.

PS4 miga na niebiesko (BLoD) - brak obrazu

Jak zapobiegać usterkom BLoD oraz WLoD w PS4

Oto kilaka porad jak uniknąć powstania wyżej wymienionych usterek. Po pierwsze i najważniejsze nie doprowadzać do nadmiernego przegrzewania się konsoli PS4. Regularnie poddać ja konserwacji i dokładnemu czyszczeniu. Uważać przy podłączaniu lub odłączaniu przewodu HDMI, nie robić tego po omacku. Zarówno konsolę jak i telewizor wpinać w dobrej jakości listwę przeciw przepięciową. Zastosowanie tych kilku prostych porad nie wyeliminuje całkowicie ryzyka powstanie tego typu usterek, lecz z pewnością przyczyni się znacząco do zmniejszenia szans ich powstania.