tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

PS4 nie chce się włączyć


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: od 50 zł (+ cena części)
Czas naprawy: 1 – 3 dni roboczych
Gwarancja na naprawę: 3 – 12 mc

Brak zasilania w konsoli PS4

Twoja konsola PS4 nie chce się włączyć? Brak jakiejkolwiek reakcji po naciśnięciu przycisku włączenia? Konsola PS4 zachowuje się tak jak by nie otrzymywała prądu? Najczęściej w tym przypadku uszkodzeniu ulega zasilacz, który będzie wymagał naprawy lub wymiany na nowy. Kolejną przyczyną tego stanu rzeczy może być uszkodzona przetwornica konsoli, która na wskutek przepięć często ulega przepaleniu. Innym powodem braku reakcji konsoli PS4 na włącznik mogą być uszkodzenia płyty głównej powstałe w wyniku np. zalania konsoli lub jej nadmiernego przegrzania.

 

PS4 nie chce się włączyć – co zrobić?

 • Sprawdź inną listwę zasilającą lub gniazdko. Wypróbuj, czy inne urządzenia działają z tym gniazdem / listwą, do którego jest podłączony PS4.
 • Wypróbuj inny kabel zasilający. Jeśli masz dostępny inny kabel zasilający, odłącz bieżący kabel i wypróbuj inny.
 • Odłącz kabel zasilający od PS4 na co najmniej 30 sekund, a następnie podłącz go ponownie. Po ponownym podłączeniu możesz spróbować włączyć konsolę.
 • Wyłącz konsolę, przytrzymując przycisk zasilania na około 30 sekund, odłącz kable zasilające i pozostaw konsolę na co najmniej 20 minut. Ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, gdy konsola jest nadal odłączona. Następnie podłącz kable zasilające konsolę i sprawdź, czy konsola się uruchomi.
 • Jeżeli masz możliwość usuń kurz z konsoli używając sprężonego powietrza. W większości przypadków jednak zabieg ten będzie wymagał rozebrania całej konsoli, w celu jej dokładnego wyczyszczenia. Jeśli nie masz doświadczenia zalecamy wykonać tę czynność w naszym serwisie konsol.
 • Innym powodem, dla którego PS4 nie chce się włączyć, może być usterka dysku twardego. Aby sprawdzić, czy występuje ten problem, wymontować dysk twardy z konsoli.
  Spróbuj uruchomić konsolę i sprawdź, czy działa. Jeśli włącza się normalnie, zainstaluj ponownie dysk twardy i sprawdź, czy problem ustąpił.

Serwis konsoli PS4 – Playstation 4 nie chce się włączyć

Jeżeli żadne z powyższych czynności nie przyniosło rezultatu nie pozostaje nic innego jak oddać konsolę do serwisu. Jeżeli chcesz szybko i na trwale pozbyć się problemu? Możesz to zrobić nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy zgłosić zlecenie naprawy a resztą zajmiemy się my. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego w którym, można znaleźć wiele części serwisowych do wszystkich rodzajów konsol.


Wymiana / naprawa zasilacza w PS4 – opis naprawy

Najczęstszą przyczyną braku zasilania w PS4 jest uszkodzony zasilacz. Usługa polega na wymianie zasilacza na nowy lub naprawie uszkodzonego. Na koniec przeprowadzane są testy weryfikujące poprawne działanie zasilacza i konsoli.

Modele zasilaczy występujące w konsolach PS4 SLIM

 • ADP-160FR – model konsoli: CUH-2216
 • ADP-160ER – model konsoli: CUH-2116
 • ADP-160CR – model konsoli: CUH-2016
 • N15-160P1A – model konsoli: CUH-2016
 • N16-160P1A – model konsoli: CUH-2116
 • N17-160P1A – model konsoli: CUH-2216
Modele zasilaczy występujące w konsolach PS4 PRO

 • ADP-300CR – model konsoli: CUH-7016
 • ADP-300ER – model konsoli: CUH-7116
 • ADP-300FR – model konsoli: CUH-7216
 • N15-300P1A – model konsoli: CUH-7116
 • N17-300P1A – model konsoli: CUH-7216

Naprawa płyty głównej PS4 – opis naprawy

Drugą możliwością braku zasilania PS4 jest problem z płytą główną. Usługa polega na odszukaniu i wymianie uszkodzonych elementów elektronicznych na płycie głównej konsoli. W celu identyfikacji uszkodzonego elementu płyty głównej wykonywana jest szczegółowa inspekcja pod mikroskopem, dokonywane są wszystkie niezbędne pomiary elektroniczne za pomocą multimetru oraz przeprowadzana jest obserwacja temperatur za pomocą kamery termowizyjnej. Następnie uszkodzone elementy są wymieniane na nowe. Po czym ponownie przeprowadzana jest inspekcja w celu potwierdzenia wyeliminowania usterki. Czynności te powtarzamy aż do skutku. Po prawidłowo przeprowadzonej naprawie płyta główna oraz układ chłodzenia są dokładnie czyszczone, wymieniana jest pasta termoprzewodząca, konsola zostaje zmontowana i uruchomiona. Przeprowadzane są testy pod kątem poprawnego działania wszystkich funkcjonalności urządzenia oraz poprawności i stabilności pracy systemu.

Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!