tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

PS4 nie chce się włączyć

PS4 nie chce się włączyć.

Twoja konsola PS4 nie chce się włączyć? Brak jakiejkolwiek reakcji po naciśnięciu przycisku włączenia? Konsola PS4 zachowuje się tak jak by nie otrzymywała prądu? Najczęściej w tym przypadku uszkodzeniu ulega zasilacz, który będzie wymagał naprawy lub wymiany na nowy. Kolejną przyczyną tego stanu rzeczy może być uszkodzona przetwornica konsoli, która na wskutek przepięć często ulega przepaleniu. Innym powodem braku reakcji konsoli PS4 na włącznik mogą być uszkodzenia płyty głównej powstałe w wyniku np. zalania konsoli lub jej nadmiernego przegrzania.


PS4 nie chce się włączyć – co zrobić?

Oto co należy zrobić aby bez udawania się do serwisu rozwiązać problem braku zasilania na PS4.

  • Sprawdź inną listwę zasilającą lub gniazdko. Wypróbuj, czy inne urządzenia działają z tym gniazdem / listwą, do którego jest podłączony PS4.
  • Wypróbuj inny kabel zasilający. Jeśli masz dostępny inny kabel zasilający, odłącz bieżący kabel i wypróbuj inny.
  • Odłącz kabel zasilający od PS4 na co najmniej 30 sekund, a następnie podłącz go ponownie. Po ponownym podłączeniu możesz spróbować włączyć konsolę.
  • Wyłącz konsolę, przytrzymując przycisk zasilania na około 30 sekund, odłącz kable zasilające i pozostaw konsolę na co najmniej 20 minut. Ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, gdy konsola jest nadal odłączona. Następnie podłącz kable zasilające konsolę i sprawdź, czy konsola się uruchomi.
  • Jeżeli masz możliwość usuń kurz z konsoli używając sprężonego powietrza. W większości przypadków jednak zabieg ten będzie wymagał rozebrania całej konsoli, w celu jej dokładnego wyczyszczenia. Jeśli nie masz doświadczenia zalecamy wykonać tę czynność w naszym serwisie konsol.
  • Innym powodem, dla którego PS4 nie chce się włączyć, może być usterka dysku twardego. Aby sprawdzić, czy występuje ten problem, wymontować dysk twardy z konsoli.
    Spróbuj uruchomić konsolę i sprawdź, czy działa. Jeśli włącza się normalnie, zainstaluj ponownie dysk twardy i sprawdź, czy problem ustąpił.

Serwis konsoli PS4 – Playstation 4 nie chce się włączyć

Jeżeli żadne z powyższych czynności nie przyniosło rezultatu nie pozostaje nic innego jak oddać konsolę do serwisu. Jeżeli chcesz szybko i na trwale pozbyć się problemu? Możesz to zrobić nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy zgłosić zlecenie naprawy a resztą zajmiemy się my. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego w którym, można znaleźć wiele części serwisowych do wszystkich rodzajów konsol.