tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

PS4 brak obrazu


Koszt diagnozy: 0 zł
Koszt naprawy: 180 – 350 zł
Czas naprawy: 1 – 3 dni roboczy
Gwarancja na naprawę: 6 mc

PS4 brak obrazu na TV.

Brak obrazu na TV po uruchomieniu konsoli PS4 to jedna z najczęstszych usterek z jakimi się spotykamy w naszym serwisie. Przyczyn tego problemu jest kilka i bardzo łatwo o nietrafną diagnozę i niepotrzebne koszty. Nasz serwis konsol oferuje darmową ekspertyzę i dopiero na jej postawie ustala przyczynę tego problemu oraz koszty związane z naprawą Twojej konsoli PS4, a Ty decydujesz czy chcesz skorzystać z naszych usług. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie postawić właściwą diagnozę już w ciągu jednego dnia.


PS4 biała dioda brak obrazu (WLoD) – gniazdo HDMI

WLOD – white light od death. Jak sama nazwa wskazuje usterka ta objawia się świecącą na biało diodą jednak bez obrazu na TV. Oznacza to, że konsola uruchomiła się poprawnie jednak na telewizorze nie pojawił się żaden obraz ani dźwięk. Najczęściej w tym przypadku uszkodzeniu ulega gniazdo HDMI. Jest ono bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić mechanicznie. Czasami wystarczy otworzyć konsolę PS4 i na pierwszy rzut oka widać powstałą usterkę. Widzimy uszkodzone, powyginane, cofnięcie piny. Niestety nie zawsze jest to tak oczywiste, ponieważ w przypadku braku obrazu przyczyn może być kilka a uszkodzony port HDMI to tylko jedna z możliwości. Innym powodem występowania tej usterki jest uszkodzenie układu skalującego HDMI lub przepalone filtry obrazu.

PS4 brak obrazu

Wymiana gniazda HDMI – opis usługi

Usługa polega na wylutowaniu uszkodzonego i przylutowaniu nowego gniazda HDMI. Dodatkowo całe wnętrze konsoli jest dokładnie czyszczone z kurzu i pyłu, wymienia jest pasta oraz w razie konieczności pady termoprzewodzące. Po zmontowaniu konsoli przeprowadzane są testy weryfikujące poprawność wykonanej usługi.


Napęd PS4

PS4 biała dioda brak obrazu (WLoD) – układ HDMI

Drugim najczęstszym powodem braku obrazu w PS4 jest uszkodzenie transmitera HDMI (Panasonic MN86471A). Objawy tej usterki są identyczne co w przypadku uszkodzenia samego złącza HDMI. Konsola uruchamia się dioda zapala się na biały kolor co oznacza poprawne uruchomienie konsoli lecz na ekranie telewizora nie pojawia się żaden obraz. Ważne jest tu prawidłowe zweryfikowanie i ustalenie przyczyny tej usterki. Bardzo łatwo tutaj o pomyłkę, złą diagnozę i niepotrzebne koszty. W naszym serwisie konsol jesteśmy w stanie dokładnie zweryfikować i usunąć usterkę już w ciągu jednego dnia.

Wymiana transmitera HDMI – opis usługi

Usługa polega na wylutowaniu uszkodzonego i przylutowaniu nowego transmitera HDMI. Dodatkowo całe wnętrze konsoli jest dokładnie czyszczone z kurzu i pyłu, wymienia jest pasta oraz w razie konieczności pady termoprzewodzące. Po zmontowaniu konsoli przeprowadzane są testy weryfikujące poprawność wykonanej usługi.


PS4 miga na niebiesko (BLoD) – brak obrazu

BLoD – blue light od death. Sytuacja analogiczna jak w poprzednim przypadku z tym, że dioda nie świeci na biało lecz pulsuje na niebiesko. Jest to problem z układem APU. Najczęstszym powodem występowania tej usterki jest nadmierne przegrzanie konsoli. W wysokich temperaturach lut może mięknąć i odrywać się od płyty. Sama płyta główna w wysokiej temperaturze może zacząć się wyginać, kiedy tak się dzieje, zaczyna odrywać się od sztywnego układu BGA co powoduje przerwanie połączeń między chipem a płytą. Jedynym skutecznym sposobem eliminacji tej usterki jest raballing układu APU. Usługa polega na wymianie połączenia między układem APU a płytą główną konsoli. Częstą praktyką jest tak zwany reflow – czyli usługa polegająca na podgrzaniu układu. Niestety, zabieg ten nie rozwiązuje problemu a jedynie maskuje go na krótki czas.

PS4 brak obrazu

Reballing APU PS4 – opis usługi

Usługa polega na wylutowaniu układu APU na specjalistycznej stacji lutowniczej, dokładnym wyczyszczeniu pól lutowniczych na płycie głównej, oraz układzie APU, nałożeniu nowych kulek lutowniczych za pomocą dedykowanego sita na układ i ponownym wlutowaniu. Dodatkowo całe wnętrze konsoli jest dokładnie czyszczone z kurzu i pyłu, wymienia jest pasta oraz w razie konieczności pady termoprzewodzące. Po zmontowaniu konsoli przeprowadzane są specjalne testy obciążeniowe, aby sprawdzić poprawność działania naprawianego układu oraz konsoli.


Zainteresowany?

Zamów kuriera lub skontaktuj się z nami!

Jak zapobiegać usterkom BLoD oraz WLoD w PS4

Oto kilka porad jak uniknąć powstania wyżej wymienionych usterek. Po pierwsze i najważniejsze nie doprowadzać do nadmiernego przegrzewania się konsoli PS4. Regularnie poddać ja konserwacji i dokładnemu czyszczeniu. Uważać przy podłączaniu lub odłączaniu przewodu HDMI, nie robić tego po omacku. Zarówno konsolę jak i telewizor wpinać w dobrej jakości listwę przeciw przepięciową. Zastosowanie tych kilku prostych porad nie wyeliminuje całkowicie ryzyka powstania tego typu usterek, lecz z pewnością przyczyni się znacząco do zmniejszenia szans ich wystąpienia.