tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Reballing BGA XBOX ONE S

Klient dostarczył do naszego serwisu konsolę XBOX ONE S. Konsola uruchamia i po jednej sekundzie się wyłącza. Najczęściej oznacza to uszkodzenia połączenia APU z płytą główną konsoli ale powodów takiego zachowania może być kilka, dlatego trzeba przeprowadzić szczegółową diagnozę. Jeżeli Twoja konsola XBOX nie che się uruchomić zdaj się na profesjonalistów i wybierz SK-SERWIS. Poniżej przedstawiamy proces naprawy XBOX ONE S w naszym serwisie.

Demontaż konsoli XBOX ONE

Pracę rozpoczynamy od demontażu konsoli XBOX ONE S. W tym celu zdejmujemy plastikową osłonę i odkręcamy wszystkie śruby.

Demontaż podzespołów

Kolejnym krokiem jest demontaż podzespołów konsoli. Odpinamy i wyjmujemy napęd optyczny, dysk twardy oraz wentylator. Następnie wyciągamy płytę główną.

Diagnoza płyty głównej

W pierwszej kolejności sprawdzamy zasilacz oraz płytę główną. Szukamy przepalonych, uszkodzony elementów elektronicznych, dokonujemy odpowiednich pomiarów. W opisywanym przypadku wszystko wygląda dobrze.

XBOX ONE X brak obrazu – Reballing BGA

Diagnoza nie wykazała uszkodzenia zasilacza ani elementów płyty głównej. Przystępujemy do reballingu APU serwisowanej konsoli. Płytę XBOX ONE S umieszczamy w stacji lutowniczej do układów BGA. Ustawiamy odpowiedni profil i wylutowujemy układ APU. Następnie oczyszczamy pola lutownicze układu APU oraz płyty głównej. Używając specjalnego sita na układ nakładamy a następnie lutujemy nowe kulki po czym układamy go z powrotem na płycie głównej i lutujemy na stacji BGA.

Czyszczenie XBOX ONE S

Przed montażem konsoli dokładnie wszystko czyścimy z pozostałości topnika. Płytę główną, radiator oraz wentylator oczyszczamy z kurzu używając sprężonego powietrza oraz pędzla ESD. Następnie nakładamy nową pastę. Na koniec montujemy i sprawdzamy konsolę.

Reballing BGA XBOX ONE S – podsumowanie

Powodem dla którego konsola XBOX ONE S nie chciała się uruchomić były tak zwane zimne luty pod układem APU. Najczęściej taka sytuacja wynika z braku odpowiedniej konserwacji układu chłodzenia w konsoli. Płyta główna w wysokiej temperaturze może zacząć się wyginać, kiedy tak się dzieje, zaczyna odrywać się od sztywnego układu BGA co powoduje przerwanie połączeń między chipem a płytą. Innym objawem uszkodzenia połączenia APU z płytą główną często też jest brak wyświetlanego obrazu na telewizorze. W naszym serwisie mamy odpowiedni sprzęt oraz umiejętności aby wykonać reballibg BGA już w ciągu jednego dnia roboczego.

Komentarze

  1. Mark pisze:

    Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.