tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

PS4 nie wciąga ani nie wysuwa płyt z napędu (błąd SU-42118-6)

Dość częstym problem konsoli PlayStation 4 (zwłaszcza w wersji SLIM) jest błąd, który sprawia, że urządzenie nie chce wciągać i wysuwać płyt z napędu. Podczas próby umieszczenia płyty w napędzie nie dzieje się nic. Czuć opór tak, jakby sanki, które odpowiadają za wciągnięcie nośnika do środka znajdowały się w pozycji zablokowanej. Dodatkowym objawem informującym o uszkodzeniu jest komunikat o błędzie SU-42118-6. Pojawia się on podczas próby aktualizacji oprogramowania. Przyczyn tego problemu może być kilka. Najczęściej jednak uszkodzeniu ulega bezpiecznik SMD znajdujący się na płycie głównej konsoli.

Błąd SU-42118-6 – wymiana bezpiecznika SMD – demontaż obudowy konsoli PS4

Naprawę rozpoczynamy od demontażu obudowy PS4 Slim. Odkręcamy śruby i delikatnie zdejmujemy górną i dolną obudowę. Wyciągamy dysk twardy oraz zasilacz. Następnie odpinamy anteny i wszystkie taśmy podłączone do płyty głównej. Używając sprężonego powietrza oraz pędzla ESD wstępnie oczyszczamy płytę główną z kurzu i pyłu a następnie delikatnie ją wyjmujemy

PS4 nie wciąga płyt – wymiana bezpiecznika SMD.

Po namierzeniu uszkodzonego elementu wymieniamy go na nowy. Napęd znowu działa prawidłowo a proces aktualizacji przebiega bez problemowo. W ramach usługi konsola jest dokładnie czyszczona z kurzu oraz wymieniana jest pasta termo-przewodząca i termo-pady.

Czyszczenie konsoli PS4 oraz wymiana pasty termo-przewodzącej

Ostatnim etapem jest czyszczenie układu chłodzenia oraz wnętrza konsoli. Używając sprężonego powietrza oraz pędzla i szczoteczki ESD dokładnie czyścimy radiator, wentylator oraz wnętrze PS4 Slim z kurzu i pyłu. Na koniec składamy konsolę i sprawdzamy ją pod obciążeniem. Po przeprowadzeniu testów konsola jest gotowa do odbioru 🙂

Błąd SU-42118-6 – Podsumowanie

Jeżeli PS4 nie wciąga ani nie wysuwa płyt z napędu, oraz podczas próby przeprowadzenia aktualizacji pojawia się błąd SU-42118-6 najczęściej oznacza to uszkodzenie któregoś z bezpieczników SMD znajdujących się na płycie głównej konsoli. Nie jest to jednak jedyna usterka, która może powodować ten problem. Uszkodzony silniczek napędu lub awaria układu RENESAS objawia się w ten sam sposób. Jeżeli Twoja PS4 ma podobny problem zdaj się na profesjonalistów i wybierz serwis konsol SK-SERWIS. Wystarczy że klikniesz zleć naprawę, uzupełnisz formularz a już następnego dnia zjawi się kurier po odbiór paczki.

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.