tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Naprawa pada PS5 – uszkodzony analog

Dziś do naprawy trafił do nas pad do konsoli PS5 DualSense. Jak w jego poprzedniku czyli modelu DualShock 4 najczęstszą usterką nadal jest uszkodzenie analogu, tak też jest w naszym przypadku, uszkodzeniu uległ lewy analog. Potrzebna będzie jego mechaniczna wymiana. Jeśli Twój pad do konsoli PS5 DualSense lub DualShock 4 nie działa prawidłowo, przyjdź do nas na przegląd i naprawę. Jeszcze dziś skorzystaj z naszej bezpłatnej wyceny.

Demontaż pada PS5

Naprawę pada Dualsense rozpoczynamy od demontażu przedniej zaślepki. Następnie odpinamy przyciski L1 i R1. Odkręcamy wszystkie śruby i otwieramy delikatnie pada.

Demontaż płyty głównej

Następnie odpinamy baterię oraz wszystkie tasiemki. Odkręcamy śruby mocujące płytę główną, wyjmujemy mocowanie baterii. Odlutowywujemy przewody od silniczków wibracji. Wyjmujemy płytę pada zachowując szczególną ostrożność.

Wymiana analoga Pad PS5

Możemy przystąpić do wymiany analoga w padzie Dualsense. Miejsca dookoła analoga dokładnie zabezpieczamy za pomocą taśmy aluminiowej, aby zapobiec przegrzaniu drobnych elementów znajdujących się w pobliżu lub ich ewentualnemu zdmuchnięciu. Nakładamy topnik oraz dodajemy cyny ołowiowej, która ułatwi wylutowanie wadliwego analoga. Do wykonania usługi używamy stacji na gorące powietrze – hotair. Po usunięciu uszkodzonego elementu dokładnie oczyszczamy otwory lutownicze za pomocą lutownicy i plecionki z pozostałości cyny. Następnie montujemy nowy analog do płyty głównej (w naszym serwisie używamy tylko wysokiej jakości oryginalnych analogów ALPS). Oczyszczamy wnętrze pada z pyłu i kurzu używając szczoteczki antystatycznej ESD. Płytę pada dokładnie myjemy alkoholem izopropylowym z pozostałości topnika. Skręcamy pada i testujemy nowy analog.

 280 total views,  1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.