tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Naprawa DualShock 4 – uszkodzony analog

Dziś na warsztat trafia DualShosck4. Jedną z najczęstszych usterek w kontrolerach konsoli PS4 jest uszkodzenie analogu, tak też jest w naszym przypadku, uszkodzeniu uległ lewy analog. Potrzebna będzie jego mechaniczna wymiana.

Demontaż pada PS4

Naprawę pada Dualshock4 rozpoczynamy od demontażu tylnego panelu pada. Następnie odpinamy baterię i odkręcamy mocowanie baterii.

Demontaż płyty głównej

Odlutowujemy silniczki wibracji oraz odpinamy taśmę od płytki dotykowej a następnie delikatnie wyciągamy płytę główna pada z obudowy.

Wymiana analoga Pad PS4

Teraz możemy przystąpić do wymiany analoga w padzie Dualshock4. Dokładnie zabezpieczamy miejsca dookoła analoga za pomocą taśmy aluminiowej, aby zapobiec ewentualnemu zdmuchnięciu drobnych elementów znajdujących się w pobliżu lub ich przegrzaniu. Nakładamy topnik oraz dodajemy cyny ołowiowej, która ułatwi wylutowanie uszkodzonego analoga. Do wykonania usługi wymiany analoga używamy stacji na gorące powietrze. Po usunięciu uszkodzonego elementu dokładnie oczyszczamy otwory montażowe z pozostałości cyny za pomocą lutownicy i plecionki. Następnie montujemy nowy analog, lutujemy go do płyty głównej (w naszym serwisie używamy tylko wysokiej jakości oryginalnych analogów ALPS). Oczyszczamy wnętrze pada z kurzu i pyłu używając szczoteczki ESD. Płytę pada dokładnie myjemy alkoholem izopropylowym z pozostałości topnika. Skręcamy pada i testujemy nowy analog.

“Dryfujące” analogi w padzie – najczęstsza usterka

Wymiana analoga w kontrolerze Dualshock 4 jest zdecydowanie najczęstszą czynnością jaką wykonujemy w naszym serwisie. Gracze konsolowi doskonale wiedzą, że analog to najsłabszy punkt pada i nie tyczy się to jednie kontrolerów do konsoli PS4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.