tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Laptop nie chce się włączyć – co to oznacza?

Nie włączający się komputer może być przyczyną frustracji, zwłaszcza kiedy jest nam potrzebny do pracy albo potrzebujemy dostępu do znajdujących się na nim danych. Jeśli Twój laptop nie włącza się lub zauważyłeś, że podczas uruchamiania komputera dzieje się coś dziwnego, niekoniecznie oznacza to, że doszło do poważnej awarii. Przyczyn problemów może być co najmniej kilka. Twój laptop nie działa? W tym artykule dowiesz się, jakie są najczęściej występujące przyczyny, przez które laptop wciąż nie może się uruchomić. Sprawdź, co zrobić gdy laptop nie chce się włączyć i kiedy należy wybrać się do serwisu. Lepiej sprawdzić kilka powszechnych przyczyn, jakie przytrafiają się większości laptopów. Być może jest to tylko rozładowana bateria, albo jest to uszkodzenie w gnieździe zasilania komputera. Jeżeli żadne z przytoczonych tu domowych sposobów nie zadziała, skontaktuj się nami! Nasz serwis komputerowy oferuje fachową pomoc i bezpłatną wycenę naprawy. Jeszcze dziś skorzystaj z naszego formularza! Możesz oddać swój sprzęt do naprawy bez wychodzenia z domu — kurier odbierze od Ciebie laptopa i dostarczy go do Twoich rąk po zakończonej naprawie! Postaw na najlepszy serwis z ponad 15-letnim doświadczeniem i usługi najwyższej jakości. Twój laptop się nie uruchamia? Kliknij i uzyskaj darmową wycenę naprawy!

Najczęstsze powody, dla których laptop nie chce się włączyć?

Przedstawiamy najczęstsze problemy, dla których laptop może się nie uruchomić. Niektóre z nich można w łatwy sposób rozwiązać samemu, inne wymagają fachowej wiedzy, umiejętności i specjalistycznych narzędzi. Wśród nich są problemy z baterią, ekranem, zasilaniem, włącznikiem czy płyta główną.

Uszkodzony zasilacz

Jeśli bateria nie ładuje się lub laptop się nie włącza, zasilacz do laptopa jest jedną z pierwszych rzeczy które wymagają sprawdzenia. Większość zasilaczy posiada lampkę kontrolną. Najczęściej świeci ona na zielono i zapala się po podłączeniu urządzenia do prądu. W przypadku, gdy lampka kontrolna nie reaguje na podłączenie do prądu to znak, że zasilacz jest uszkodzony. Warto również pamiętać, że miganie lub naprzemienne zapalnie się i gaszenie lampki kontrolnej może być oznaką błędów ze strony płyty głównej laptopa. Najbardziej wiarygodnym sposobem sprawdzenia czy zasilacz działa poprawnie jest użycie multimetru.

Uszkodzona gniazdo zasilania

Uszkodzony włącznik

Uszkodzona płyta główna

Wycena naprawy

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.