tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Idzie lato! Jaką podkładkę chłodzącą wybrać?

Długotrwała, nieustanna praca laptopa, może doprowadzić do jego przegrzania, szczególnie u upalane letnie dni co często prowadzi do różnego typu awarii. Jak uniknąć tego typu sytuacji? Jednym z rozwiązań jest inwestycja w podkładkę chłodzącą. W artykule przedstawiamy kwestie związane z wyborem odpowiedniej podkładki oraz doradzimy jak zapobiegać przegrzaniu komputera.

Na które cechy należy zwrócić uwagę przy zakupie podkładki:

  • Podkładka powinna mieć rozmiar dopasowany do naszego laptopa.
  • Podkładka powinna być wyposażona w minimum jeden wentylator.
  • Podkładka nie powinna generować zbyt dużego hałasu.
  • Kąt nachylania podkładki, powinien być wygodny dla użytkownika.
  • Podkładka powinna być wyposażona w nóżki, zakończone gumowym materiałem, aby stabilnie stała na śliskich powierzchniach.
  • Warto zwrócić uwagę na taką podkładkę, która jest dodatkowo wyposażona np. w głośniki, huby USB, miejsce na przechowywanie dodatkowych kabli itp.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę.

Najważniejszym aspektem zapobieganiu przegrzania jest zadbanie o odpowiednią pracę układu chłodzenia w naszym laptopie. Brak działań związanych z konserwacją doprowadza do odkładania się sporych ilości kurzu między wentylatorem a radiatorem blokującego odprowadzanie ciepła na zewnątrz, a co za tym idzie wyższej temperatury podczas pracy komputera.

czyszczenie laptopa

Kolejną istotną rzeczą jest pasta termo-przewodząca i jej odpowiedni dobór. Podczas czyszczenia układu chłodzenia należy pamiętać o wymianie pasty, która zapewne zdążyła wyschnąć i nie spełnia swojego zadania.

Podsumowanie

Dobrze dobrana podkładka chłodząca oraz odpowiednia konserwacja układu chłodzenia może znacząco zmniejszyć temperaturę podzespołów laptopa, co w konsekwencji przełoży się na jego żywotność.

Nasza firma oferuję usługę czyszczenia i konserwacji układu chłodzenia oraz szeroki wybór podkładek chłodzących.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz
  Subskrybuj  
Powiadom o

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close