tel. 500 340 066

info@sk-serwis.pl

Czyszczenie XBOX Series X – wymiana pasty termo-przewodzącej

Do naszego serwisu trafiła konsola XBOX Series X. Konsola głośna pracuje i się przegrzewa. Jeżeli Twoja konsola XBOX Series X głośno chodzi i przegrzewa się nie bagatelizuj tego problemu. Brak konserwacji, może doprowadzić do powstania poważnych usterek konsoli a co się z tym wiąże dużo droższych w naprawie. Poniżej przedstawiamy proces czyszczenia XBOX Series X.

Demontaż obudowy XBOX Series X

Demontaż konsoli XBOX Series X rozpoczynamy od okręcenia śrub i zdjęcia tylnego panelu konsoli. Następnie demontujemy podstawkę i odkręcamy kolejne śruby. Odpinamy i wyciągamy wentylator, napęd oraz odpinamy taśmy włącznika i wyciągamy płytę główną.

Demontaż płyty głównej XBOX Series X

Odkręcamy kolejne śruby i demontujemy płytkę z modułem WIFI/BT oraz odpinamy w wyciągamy zasilacz. Możemy teraz wyjąć pierwszą z płyt na której znajduje się most, złącza napędu, wyjścia USB, LAN oraz antena. Kolejnym krokiem jest demontaż metalowego odlewu oddzielającego płyty. W końcu dostajemy się do płyty głównej z układem APU i dyskiem SSD. W pierwszej kolejności musimy zdjąć metalową osłonę. Następnie odkręcamy śruby docisku radiatora i delikatnie wyciągamy płytę główną. Choć od premiery XBOX Series X nie minęły nawet dwa lata pasta na APU jest sucha jak pieprz. Ma to oczywiście bezpośredni wpływ na spadek wydajności całego układu chłodzenia.

Czyszczenie konsoli XBOX Series X

Dokładnie usuwamy starą pastę z APU i radiatora. Szczeliny radiatora dokładnie oczyszczamy używając sprężonego powietrza i aplikujemy nową pastę na rdzeń układu. Jak zawsze w naszym serwie konsol używamy pasty Thermal Grizzly.

Podsumowanie.

Czyszczenie konsoli XBOX Series X to bardzo ważna czynność, którą należy wykonywać regularnie. Jeżeli konsola zaczyna głośno pracować i nadmiernie się grzać to nie można tych objawów bagatelizować. Zaniedbanie kwestii konserwacji układu chłodzenia często doprowadza do powstania poważniejszych usterek konsoli a co za tym idzie o wiele większych kosztów naprawy. W naszym serwisie konsol czczenie XBOX Series X wykonujemy w ciągu kilku godzin używając najlepszych dostępnych komponentów.

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.